قوانین و مقررات

قوانین و مقررات

ادنگاه یک پلتفرم تبلیغات آنلاین  برپایه بنر، محتوایی همسان، مشاوره و ارائه راه حل های جامع تبلیغات اینترنتی است که با توجه به صلاحدید بازار و نظر کارشناسان مجرب حوزه فناوری اطلاعات در 1394 راه‌اندازی شد. هدف ادنگاه نمایش و انتشار آگهی تبلیغ کنندگان در وب‌سایت‌های فارسی مرتبط در جهت افزایش بازدید و مخاطب است. متن زیر برای بهبود تعامل و همکاری دوطرفه آماده‌شده و التزام به این قوانین در جهت شروع همکاری دو طرفه ضروری است.  لذا خواهشمند است که در صورت تمایل برای توسعه کسب‌وکار اینترنتی خود از طریق ادنگاه متن زیر را به‌دقت مطالعه کنید.

ماده 1: تعاریف

ادنگاه: نام تجاری یک شبکه نمایش و توزیع آگهی خصوصی در فضای اینترنت است که خدمات خود را بصورت آنلاین ارائه می کند.

کاربر: هر شخصی اعم از اشخاص حقیقی و حقوقی که در پنل ادنگاه ثبت نام کرده و صاحب حساب کاربری باشد.

تبلیغ کننده: کاربری که در پنل ادنگاه کمپین تبلیغاتی ساخته است.

ناشر (نمایش دهنده): کاربری که پس از افزودن وب‌ سایت خود در پنل ادنگاه، کد نمایش تبلیغات را در سایت خود قرار داده و از نمایش تبلیغات کسب درآمد می کند.

حساب کاربری: مجموعه اطلاعات اداری، مالی، شخصی و فنی کاربران سایت، حساب کاربری نامیده می شود که در پنل ادنگاه ذخیره شده است.

کمپین تبلیغاتی: طرح تبلیغاتی مرتبط که بر پایۀ سیاست های پیشبردی شرکت و در جهت گسترش کسب و کار برنامه‌ریزی‌شده و محتوای تبلیغ کننده در قالب آن بر روی سایت ناشران منتشر می شود.

بنر: یک تصویر گرافیکی ثابت یا متحرک که در سایزهای متنوع طراحی می شود و در جایگاه های خاصی از سایت ناشران به نمایش در می آید.

محتوای همسان: ارتباط معنایی میان محتوای تبلیغ کننده با محتوای موضوعی سایت نمایش دهنده را همسانی محتوا، یا محتوای همسان می‌نامیم.

ویجت: ابزاری است که در سایت نمایش دهندگان قرار می‌گیرد و لینک و محتوای تبلیغ کنندگان را نمایش می‌دهد.

کلیک: عملی که باعث می شود کاربر از سایت نمایش دهنده به سایت تبلیغ کننده منتقل شود.

کلیک معتبر: هر کلیک روی بنر یا محتوا که توسط انسان واقعی، بدون اجبار و از روی خواسته شخصی و البته به‌صورت غیرتکراری بر روی تبلیغات انجام گیرد و کاربر یا بازدیدکننده را به وبگاه تبلیغ کننده منتقل کند.

کلیک نامعتبر: هر کلیک روی محتوا که نتیجه‌ای در برنداشته باشد و کاربر یا بازدیدکننده را به وبگاه موردنظر تبلیغ کننده منتقل نکند و یا توسط ربات، شخص غیرواقعی و یا از روی اجبار و بدون خواسته شخصی صورت پذیرد، کلیک نامعتبر خوانده می شود.

ماده ۲: شرایط عمومی

 1. ثبت نام در ادنگاه به معنای پذیرش کلیۀ اصول و رویه‌هایی است که در قالب قوانین و مقررات مابین طرف اول و دوم برقرار می-شود. طبیعتاً  ممکن است بخشی از این قوانین در طول زمان دستخوش تغییراتی شود و یا به‌صورت جزئی مورد اصلاح و بازنگری قرار گیرد. ادنگاه مشروح تغییرات را از طریق وبگاه خود اعلام می کند. اولین مراجعه کاربر به سایت پس از اعمال تغییرات به‌منزلۀ پذیرش تغییرات انجام‌شده در قوانین  است.
 2. نمایش دهندگان و تبلیغ کنندگان در طول مدت قرارداد خود با ادنگاه، اجازۀ تخطی از قوانین نظام جمهوری اسلامی ایران را ندارند.
 3. وبگاه مورد تعهد حق توهین به اشخاص حقیقی یا حقوقی را ندارد و نباید نسبت به نشر اکاذیب یا افترا فعالیت کند.
 4. ادنگاه نسبت به محتوای غیراخلاقی حساسیت‌های شدیدی دارد، لذا صاحبان وبگاه‌ها مجاز به استفاده از تصاویر مستهجن و یا غیراخلاقی مغایر با عرف و قوانین جامعه نیستند و در صورت رؤیت این موضوع، از ادامۀ همکاری امتناع شده و حساب کاربری نمایش‌دهندۀ و یا تبلیغ کنندگان مسدود خواهد شد.
 5. مطالب و محتوای وبگاه مورد اشاره نباید در راستای تبلیغ علیه نظام جمهوری اسلامی ایران، و یا در جهت تقویت دشمنان نظام باشد.
 6. وبگاه‌ها مجاز به تبلیغ آیین‌های مطرود و مذاهب ساختگی نیستند و نباید متنی در جهت تخریب و یا توهین به ادیان الهی منتشر کنند.
 7. وبگاه‌ها نباید در جهت زیر سؤال بردن رجال تراز اول نظام متنی را منتشر کنند.
 8. ادنگاه هیچ مسئولیتی در قبال محتوای وبگاه ناشران و تبلیغ کنندگان نمی‌پذیرد و در صورت تخطی ناشر و یا تبلیغ کننده از قوانین ذکرشده، تعهدات متقابل کم لن یکن، و حساب کاربری ایشان مسدود خواهد شد. شایان‌ذکر است که در صورت وجود مسئله و یا گلۀ منصفانه، ناشر و تبلیغ کننده می‌توانند تقاضای خود را برای رفع مسدودی به واحد پشتیبانی ارسال کنند، اما درنهایت پذیرش ادامه همکاری و یا قطع آن به عهده ادنگاه است.
 9. کلیه محتویات نرم افزاری، ابداعات و طرح ها و همچنین حقوق استفاده از سرویس ادنگاه متعلق به شرکت رهداد نگاه خلاق است و هرگونه استفاده از آن منع قانونی دارد.
 10. اطلاعات حساب کاربری کاربران محرمانه است و در هیچ صورت بجز حکم مراجع قضایی در اختیار هیچ فرد یا سازمانی قرار داده نخواهد شد.

ماده ۳: قوانین عمومی:

 1. شبکه تبلیغات ادنگاه  در هیچ نقطه‌ای از ایران نمایندگی ندارد و هرگونه سوءاستفاده از نام، برند و یا حتی محتوای وبگاه adnegah.net یا اطلاعاتی که طبق توافق صورت گرفته ردوبدل  می شود ، نقض قوانین شمرده خواهد شد و سوای فسخ قرارداد و کم لن یکن شدن تعهدات دوطرفه، حق شکایت از خاطی برای ادنگاه محفوظ است.
 2. چنانچه ناشر و یا تبلیغ کننده مرتکب یکی از تخلفات مندرج در این توافق شوند و یا خارج از تعهدات این توافقنامه عمل نمایند، ادنگاه می‌تواند حساب کاربری ناشر و یا تبلیغ کننده را بدون اخطار قبلی مسدود کند. نمایش‌دهندۀ تبلیغ کنندگان جهت فعال‌سازی مجدد وبگاه خود باید اسناد مثبتۀ خود مبنی بر قانونی بودن فعالیت‌هایش را که با اصول کلی وبگاه ادنگاه هماهنگی داشته باشد، ظرف ده روز ارائه نماید. در صورت عدم ارائه مدارک در مدت مذکور و یا چنانچه مدارک ارسالی بر قانونی بودن فعالیت‌های ناشر دلالت نکند، تمامی اعتبار مالی حساب کاربری متخلف ضبط خواهد شد. درهرصورت از این حیث مسئولیتی متوجه ادنگاه نیست.
 3. مسئولیت حفظ محرمانگی اطلاعات حساب کاربری بر عهده صاحب اطلاعات است. مسئولیت هرگونه اتفاقی که درنتیجه غفلت یا کوتاهی صاحب اطلاعات حادث شود، صرفاً بر عهده وی خواهد بود. تبلیغ کننده و ناشر بدین‌وسیله موافقت می‌نمایند هرگونه استفاده غیرمجاز از حساب کاربری و کلمه عبور خود یا هرگونه اقدام مخل امنیت را سریعاً به ادنگاه اطلاع دهند.
 4. نه ناشر و نه تبلیغ کننده به هیچ شکل حق ندارند حساب کاربری خود را به اشخاص حقیقی و یا حقوقی بفروشند. این عمل تخلف است و حق هرگونه اقدام قانونی و یا سازمانی برای ادنگاه محفوظ است.
 5. با ارسال اطلاعات و محتوای تبلیغات بر روی سرورهای ما به عنوان مثال از طریق ایمیل و یا داخل پنل، شما تایید می کنید که این اطلاعات حاوی هیچ گونه اطلاعات غیر قانونی یا نامناسب نیست، شما صاحب این اطلاعات و دارای حق استفاده از این اطلاعات می باشید، شما اقدامات مقتضی را برای بازبینی و از بین بردن هر گونه بد افزار و یا ویژگی‌های مخرب قبل از ارسال هر گونه اطلاعات را انجام داده‏ اید.

ماده ۴: قوانین مربوط به ناشران:

موارد ذیل برای ناشران بنر های تبلیغاتی و تبلیغات محتوای همسان که مشغول به همکاری با ادنگاه هستند لازم‌الاجراست و تمامی کاربرانی که از طریق این سیستم اقدام به کسب درآمد می‌کنند ملزم به رعایت این قوانین هستند و هرگونه تخطی از این قوانین موجب مسدودی حساب کاربری شخص متخلف خواهد شد.

 1. در صورت استفاده ناشر از ربات‌های تولید کلیک غیرواقعی، ادنگاه مجاز است که پس از تسلیم اعتراض و تذکر جدی، حساب کاربری ناشر را در صورت تکرار تخطی از این قوانین مسدود کند. طبیعی است که افزایش غیرواقعی بازدید وب‌سایت و نمایش تبلیغات با استفاده از روش‌های پاپ آپ، آی فریم و غیره مشمول همین قانون است.
 2. اگر ناشر پس از تائید گروه ارزیابی ادنگاه اقدام به نشر محتوایی نماید که با موارد اشاره‌شده در ماده۳ مغایرت داشته باشد، موظف است که پس از دریافت اخطار جدی، نسبت به اصلاح فوری اقدام نماید در غیر این صورت ادنگاه مجاز به شکایت و درخواست جریمه نقدی است.
 3. ناشران برای افزایش اشتیاق مخاطبان خود به کلیک روی تبلیغات، مجاز به استفاده از الفاظی نظیر “لطفاً برای حمایت ما اینجا کلیک کنید” نیستند و تحت هیچ شرایطی نمی‌توانند کاربران خود را مجبور و یا ترغیب به درآمدزایی به نفع خودنمایند.
 4. ادنگاه تعهدی بابت سطح رضایت بازدیدکنندگان وب سایت ناشر نسبت به محتوای بنرها و یا تبلیغات داخل ویجت ها ندارد.
 5. ادنگاه  از همکاری با وب‌سایت‌های تجاری، چت روم‌ها، سایت‌های کسب درآمد، سایت‌های شرط‌بندی، باکس‌ها، سایت‌های افزایش رتبه و سایت‌های ارائه‌دهنده سرویس‌های POP-UP معذور است.
 6. هرگونه دخل و تصرف در لینک‌ها، تلاش برای عدم نمایش محتوای تبلیغ کنندگان و یا نمایش تبلیغات در وبگاهی به‌جز وبگاه تائید شدۀ ناشر تخلف محسوب خواهد شد.
 7. ناشران متعهد می‌شوند که با اطلاعات دقیق، کامل و به‌روز شده ثبت‌نام کنند و اطلاعات حساب بانکی آن‌ها اعم از شماره‌حساب و شماره شبا منطبق بر اطلاعات حساب کاربری باشد، و موظف‌اند که در صورت رخ داد هرگونه تغییری در اطلاعات، مشخصات خود را به‌روزرسانی نمایند.
 8. در صورت بروز قطعی وبگاه به هر دلیلی، ناشران موافقت خود را با تعلیق تعهدات ادنگاه اعلام می‌دارند.
 9. درآمد ناشران با توجه به آنچه در صفحه ‌نمایش  دهندگان سایت اعلام‌شده به‌صورت روزانه محاسبه خواهد شد و به اعتبار حساب کاربری ایشان افزوده می‌گردد، و با توجه به میزان و شرایط تسویه‌حساب که در همان صفحه ذکرشده به ایشان پرداخت می شود و ازآنجایی‌که حصول این درآمد از طریق نمایش تبلیغات بوده، لذا ناشران نمی‌توانند با واریز مبلغ و افزایش اعتبار خود اقدام به درخواست پرداخت وجه نماید و مبلغ  واریزشده صرفاً می‌بایست در جهت انجام تبلیغات استفاده شود.
 10. ناشران می توانند حداکثر از ۸ کد بنر در هر صفحه از سایت خود استفاده کنند که این می تواند حداکثر شامل ۶ کد بنر نمایشی و یا ۶ کد بنر کلیکی باشد.
 11. ناشران می بایست هر جایگاه تبلیغاتی سایت خود را با توجه به سایز و محل قرارگیری در پنل ثبت کنند و کد دریافتی را در محل تعیین شده قرار دهند. از آنجایی که قیمت گذاری جایگاه ها بر اساس سایز و محل قرارگیری بنر انجام می گیرد، جابجا کردن محل قرارگیری بنر در سایت تخلف محسوب خواهد شد.
 12. درآمد ناشران با توجه به شرایط مالی اعلام شده در بخش ناشران بصورت روزانه محاسبه و در حساب کاربری ایشان منظور می گردد و با توجه به میزان و شرایط تسویه حساب که در سایت اعلام شده به کاربران پرداخت می گردد. ادنگاه در صورت مشاهده و یا احتمال وجود هر گونه تناقض اطلاعات حساب کاربری وارد شده با اطلاعات واقعی فرد، می تواند حساب کاربری او را مسدود و مانع تسویه حساب با وی شود. ادنگاه همچنین می تواند برای تایید اطلاعات و اطمینان از صحت اطلاعات در بازه‌های زمانی مختلف نیز از کاربر درخواست ارسال اطلاعات تکمیلی داشته باشد.

ماده۵: قوانین مربوط به تبلیغ کنندگان:

 1. تبلیغ کنندگان متعهد می‌شوند که با اطلاعات دقیق، کامل و به‌روز شده ثبت‌نام کنند و موظف‌اند که در صورت رخ داد هرگونه تغییری در اطلاعات، مشخصات خود را به‌روزرسانی نمایند.
 2. در صورت بروز قطعی وبگاه به هر دلیلی، تبلیغ کنندگان موافقت خود را با تعلیق تعهدات ادنگاه اعلام می‌دارند.
 3. تبلیغ کنندگان خود را موظف می‌دارد که محتوای خود را در مدت اجرای کمپین و پس از تائید گروه ارزیابی ادنگاه تغییر ندهد.
 4. ادنگاه برای رد و یا قبول محتوای تبلیغ کنندگان مختار است و می‌تواند بر اساس قوانین جاری جمهوری اسلامی ایران و سیاست‌های درون‌سازمانی نسبت به تائید محتوای تبلیغ کنندگان تصمیم‌گیری نماید.
 5. ثبت اطلاعات تبلیغ کنندگان و ارسال محتوا از سوی ایشان به معنی پذیرش شرایط همکاری با ادنگاه است و تبلیغ کنندگان تائید می‌کنند که محتوای تبلیغاتی حاوی هیچ شکلی از اطلاعات غیرقانونی و نامناسب نیست و اگر پس از مدتی خلاف این موضوع ثابت شود، عواقب آن به عهده تبلیغ کننده است.
 6. ادنگاه مختار است که در صورت دریافت هرگونه اخطار از سوی مراجع قضایی، انتظامی و یا نهادهای ذی‌ربط در فضای مجازی، نسبت به غیرفعال سازی بنر و یا محتوای تبلیغ کنندگان اقدام نماید و خسارت وارده به عهده ایشان است.
 7. هزینه واریزشده جهت انجام تبلیغات پس از کسر از موجودی اعتبار حساب کاربری به‌هیچ‌عنوان قابل‌برگشت و واریز به‌حساب بانکی کاربر نیست و فقط می‌تواند به حساب کمپین تبلیغاتی دیگری انتقال یابد.
 8. قرار دادن شماره تلفن، شماره فکس، شماره خط ارسال پیامک، آدرس پستی و آدرس ایمیل در محتوای تبلیغات ممنوع است و در صورت مشاهده تبلیغ مورد نظر رد خواهد شد.
 9. ادنگاه مختار است در صورت دریافت هرگونه اخطار از مراجع قضایی، انتظامی و نهادهای ذیربط در فضای مجازی نسبت به نمایش تبلیغات خاص، موقتا تبلیغات مربوطه را غیر فعال و یا لغو نماید و مسئولیت هرگونه خسارت ناشی از آن بر عهده آگهی دهنده خواهد بود.
 10. شبکه تبلیغات ادنگاه در قبال کمیت و کیفیت محصولات یا خدمات ارائه شده آگهی دهندگان به مشتریانشان هیچگونه مسئولیتی نخواهد داشت و مسئولیت هر گونه تخلف در وب‌سایت آگهی دهنده بر عهده خودش خواهد بود.

ماده 6: فورث ماژور

هیچ‌یک از طرفین این توافق به دلیل قصور یا تأخیر در اجرای تعهداتشان به دلیل حصول شرایطی که فراتر از کنترل معقول وی باشد، نظیر قطع خطوط ارتباطی اینترنت، قطع شبکه و حوادث ناگهانی و غیرقابل‌پیش‌بینی طبیعی و… مسئول نخواهد بود.

ماده 7: رفع اختلافات

این توافق بر پایۀ قوانین نظام جمهوری اسلامی ایران تنظیم‌شده است و هرگونه اختلاف در آرا، و یا تفسیر به نفس هریک از مفاد این توافق، چه در فسخ، چه در نقض و چه در اجرا برای داوری و رفع این ابهامات و اختلافات به مراجع ذیصلاح ارجاع می شود و حکم این مراجع لازم‌الاجراست.