ویدئو مارکتینگ ؛‌ دروازه نوین بازاریابی دیجیتال

ویدئو مارکتینگ ؛‌ دروازه نوین بازاریابی دیجیتال

شاید ویدئوها مهمترین پدیده ی مارکتینگ سال ۲۰۱۶ بودند. نه اینکه ویدئو مارکتینگ مخلوق سال ۲۰۱۶ باشد، خیر! در واقع این شیوه از بازاریابی پدیده ای است که با پیدایش تلویزیون رونق گرفت، اما توجه به این رسانه ی دیداری در شبکه های اجتماعی و روش های کدگذاری برای کاهش حجم ویدئو ها باعث شدند تا در مدت کوتاهی،‌ این شیوه تبلیغاتی به پربازده ترین روش ممکن در میان همه ی شیوه های تبلیغات اینترنتی بدل شود، چطور؟ با ادنگاه همراه باشید تا شما را بیش از گذشته با این روش آشنا کنیم.

به عقیده ی بسیاری از کارشناسان بازاریابی اینترنتی ، تماشای ویدئوی یک محصول از ۶۵ تا ۸۱ درصد روی نظر خریداران تاثیر مثبت می گذارد و ۷۱ درصد بازاریابان اینترنتی اظهار می کنند که ویدئو بیشتر از هر روش دیگری در فضای وب بر نظر خریداران را نسبت به خرید یک محصول جلب می کند. برای همین بی شک می توان این روش را یک الگوریتم کارا در بهبود سئوی سایت و البته یک ایده ی بدردبخور برای افزایش فروش قلمداد نمود.

اما سوآل اساسی این است: آیا کسب و کار شما به یک ویدئو نیاز دارد یا این موضوع صرفا برای شما هدر دادن سرمایه ی تبلیغاتی در جهت هیچ است؟ پاسخ روشن است، شما صد در صد به ویدئو نیاز دارید. ویدئو به شما کمک می کند تا محتوای خود را به تمام بزرگسالانی که از رسانه های آنلاین استفاده می کنند نمایش دهید. در عین حال فراموش نکنید که هر بیننده، به خودی خود پلی به بیننده ی بعدی به شمار می رود و اگر ویدئوی شما پتانسیل اشتراک گذاری را داشته باشد،‌ از شانس بالایی برای رشد نرخ دیده شده برخوردار خواهید بود.

شانس دیگری که ویدئو در اختیار شما می گذارد با استراتژی کمپانی هایی مثل سامسونگ و اپل همسو است. افزایش صفحه نمایش گوشی های موبایل نشان می دهد که کاربران علاقه دارند تا محتوای خود را نه به صورت متنی در یک صفحه ی ۴ اینچی، بلکه به صورت ویدئویی در یک صفحه ی ۶ اینچی تماشا کنند. همین موضوع به سادگی روشن می کند که علاقه کاربران به تماشای محتوای ویدئویی، بیشتر از علاقه ی آنها به مرور متن هایی است که درک آن به تمرکز بیشتر،‌ آرامش عمیق تر و البته حوصله نیاز دارد.

زمانی که ساخت یک ویدئو را شروع می کنید، باید به یاد داشته باشید که ۹۲ درصد از کاربران موبایل بینندگان بالقوه ویدئوی شما هستند و ویدئوی شما بیش از آنکه معرف محصول شما باشد، نوعی کالای سرگرم کننده ی رسانه ای به شمار می رود. همین حقیقت ساده شاید به راحتی کیفیت کار شما را تعریف کند. کیفیتی که همسو با هدف شما از تولید یک محتوای بصری است.

اگر باور دارید که ویدئو می تواند نفش مهمی در رشد فروش یا کسب و کار شما بازی کند، بهتر است نسبت به موارد پنهانی که ممکن است هزینه ها را به شکل غیرقابل کنترلی افزایش دهند آگاهی داشته باشید. اگر خودتان ویدئو را می سازید،‌ به این معنی است که هزینه تولید برای شما به صفر کاهش پیدا خواهد کرد، اما دیگر نباید توقع یک محصول حرفه ای را داشته باشید. همین موضوع ریسک کاهش خریداران را به شدت افزایش می دهد. خریداران شما آدم های متوقعی هستند که بخش عظیمی از دیتای مورد انتظار خود را از طریق ویدئو شما دریافت می کنند و سطح توقع خود را بر اساس آنچه دیده اند خواهند سنجید. پس بی معطلی با خود کنار بیایید و اهداف خود را بدون بزرگ بینی مشخص کنید.  باید حواستان به هزینه‌های پنهان هم باشد؛ برای مثال ممکن است لازم باشد هزینه‌های بیشتری برای تبلیغ و معرفی این ویدیو متحمل شوید. این نوع محاسبات باعث خواهند شد تا برآورد اولیه‌ی مناسبی در مورد هزینه‌ها به دست آورید و در نهایت تنها برای خدماتی که واقعاً به آن‌ها احتیاج دارید هزینه کنید.

بعد از سرمایه‌گذاری روی ویدیو، اولویت اول شما اندازه‌گیری نتایج است تا ببینید آیا فروش اضافه‌ای که ایجاد شده است، هزینه‌های تبلیغات را توجیه می‌کند. تعیین دقیق علت هر فروش غیر ممکن است؛ اما ابزارهای فراوانی وجود دارند که می‌توانند میزان اثربخشی ویدیوها‌یتان را نشان دهند.

گوگل ابزاری دارد که از طریق آن می‌توانید تگ‌هایی را به لینک‌ها بیفزایید که به وب‌سایت‌ شما ارجاع داشته باشند (این تگ‌ها به پارامترهای UTM مشهورند). بنابراین شما با حساب گوگل آنالیتیکس خود می‌توانید متوجه شوید بیننده‌ی وب‌سایت‌ شما از چه منبعی به آن دسترسی پیدا کرده است که در این مثال منبع، همان ویدیوی تبلیغاتی خواهد بود.

انتظار موفقیت آنی نداشته باشید. هرچند ممکن است نخستین تلاش شما به موفقیت چشم‌گیری منجر شود یا شاید باید منتظر چهارمین یا پنجمین ویدیوتان بمانید تا به سود واقعی برسید.‌کافی است به کار ادامه بدهید و باور خود را حفظ کنید، آنگاه حتماً نتیجه می‌گیرید.

به نظر شما در ایران چقدر به این نوع تبلیغات بها داده می‌شود و میزان اثربخشی آن تا چه حد قابل اتکا است؟ ویدیوهای طنز سریالی تا چه حد توانسته‌اند بر موج محبوبیت ویدیوهای کوتاه و بازاریابی ویدیویی سوار شوند؟ به زودی ادنگاه سرویس های جذابی برای تبلیغات ویدئو مارکتینگ عرضه می کند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *