نکات مهم در اجرای موفق کمپین های بازاریابی محتوا

نکات مهم در اجرای کمپین بازاریابی محتوا

محتوا، فارغ از اشکال متنوعی که دارد، امروزه مهم ترین فاکتور در بازاریابی اینترنتی به شمار می رود. آمارهای گسترده ای که نشان از موفقیت کمپین های بازاریابی محتوایی دارد، گواه اهمیت این مفهوم در تبلیغات اینترنتی است. مفهومی رایج که به سرعت در میان همه ی کسب و کارها و استارت آپ ها رشد می کند و به ندرت می توان کسب و کاری را یافت که از محتوا برای جذب مخاطبان خود استفاده نکند.
در این سلسله مطالب سعی می کنیم تا شما را با تکنیک هایی که موجب موفقیت در بازاریابی محتوایی می شود اشنا کنیم. اما پیش از آن، می باید نگاهی داشته باشیم به محتوا و اشکال آن. با ادنگاه همراه باشید.
اینترنت رسانه ی گسترده ای است و تنوع محتوایی در این رسانه شگفت آور است. محتوای نگارشی، ویدیویی، عکس، خبری، صوتی، واقعیت افزوده، هولگرام ها و حتی محتوای بریل، بخشی از تنوع گسترده ی محتوایی است که شما می توانید بر روی اینترنت به آنها دسترسی پیدا کنید و یا از آن برای بازاریابی بهره ببرید. اما کدام شکل از محتوا مناسب کار شماست؟ در ادامه پاسخ آن را خواهیم فهمید، اما پیش از هر چیز بهتر است به موشکافی اشکال محتوا، کاربرد آنها و نحوه اجرای موفق یک کمپین محتوایی به کمک آنها بپردازیم. با محتوای نگارشی آغاز می کنیم.
یکی از مرسوم ترین اشکال محتوا در اینرتنت محتوای نگارشی است. محتوایی که جستجو در آن ساده است و نوع به کار گیری کلمات، کیفیت مطالب و حتی موضوعات برای موتورهای جستجو از اهمیت زیادی برخوردارند. اما چطور می توان محتوای مناسبی نوشت، مخاطبان را جذب محتوا نمود و از آن کسب درآمد کرد؟

پیش از این در مقالات متعددی به شما گفتیم که چطور می توانید محتوای گیرایی بنویسید و یا از طریق وبلاگ نویسی کسب درآمد کنید و کسب و کار خود را گسترش دهید. این بخش از مطالب نیز قسمتی از همان سلسله مطالب است، با این تفاوت که اینبار صحبت ما پیرامون پیروزی و شکست در کمپین تبلیغات اینترنتی است.
برای آنکه در بازاریابی محتوایی موفق باشید، می بایست محتوای جذابی تولید کنید. برای این موضوع اولین گام آشنایی با اصول نگارشی و تولید محتواست.

۱- بخوانید

بی شک خواندن در افزایش مهارت های نوشتاری بسیار مهم است. اگر می خواهید محتوای مناسبی تولید کنید و یا نوشتن را به عنوان یک راه جدی در گسترش مخاطبان کسب و کار خود انتخاب کرده اید، باید به اصول نگارش صحیح محتوا و پیچ و خم های آن آشنایی داشته باشید. طبیعتا تقلید از نوشته نویسندگان بزرگ، آنالیز گره های جذاب ادبی و نوشتاری، یادگیری تکنیک های ویراستاری و حتی تمرین مداوم به قدرت قلم شما خواهد افزود و از شما یک تولید کننده ی محتوای حرفه ای و قابل اعتنا خواهد ساخت.

۲- تمرین

بی شک هیچ هنرمندی را نمی یابید که بدون تمرین مداوم قادر به افزایش توانایی های خود باشد و مهارت های هنری خود را گسترش دهد. برای همین مهمترین توصیه به یک تولید کننده ی محتوا تمرین مداوم است. تمرین به شما کمک می کند تا در هر محیطی بنویسد و شلوغی و سرو صدا مانع کار شما نشود. طبیعتا تمرین های مرتبط با این شکل از محتوا در هر زمانی از شبانه روز تاثیر نسبتا یکسانی دارد و تنها مغز شما را به شکلی تربیت می کند که در همان زمان قادر به انجام اموری باشد که پیشتر تمرین کرده بودید. بعد مثبت این موضوع در این نکته پنهان است که اگر مغز خود را برای نوشتن در ساعت های بخصوصی از شبانه روز تمرین دهید، قادر خواهید بود که در همان زمان ها و بصورت پیوسته کار را ادامه دهید و راندمان بالاتری خواهید داشت، اما در نهایت به این معنی نیست که در باقی ساعات شبانه روز کار شما دچار افت و یا کاهش کیفیت خواهد شد.
تمرین ها را می توانید به بخش های مختلفی تقسیم کنید. می توانید نوشتن داستان های کوتاه را امتحان کنید و یا یک بلاگ شخصی بی نام را راه اندازی کنید و نظارت سیاسی خود پیرامون موضوعات خاص در آنجا منتشر نمایید. یا شاید بهتر است که متن بلندی (بیش از ۷۰۰ کلمه) بنویسید و آن را به دوستان خود نشان دهید تا در خصوص اشکالات نگارشی و نکات منفی آن شما را راهنمایی کنند تا با رفع این اشکالات کیفیت نوشتاری خود را بهبود دهید.

۳- یادگیری

برای فراموشی چاره ای بیاندیشید! یادگیری مداوم نکاتی که در افزایش مهارت نقش بسزایی دارند، در جلوگیری از فراموشی تاثیر شایانی ایفا می کنند. برای همین همواره یادگیری یکی از مهمترین برنامه های روزانه شما باشد. چه چیزهایی به درک بهتر شما از موضوع کمک خواهد کرد؟ چطور می توان تیترهای آتشین نوشت؟ یا چگونه می توان محتوایی سئو محور را به رشته تحریر در آورد. همه ی این گذاره ها با آموزش هایی گره خورده اند. مثلا می بایست با تعاریف سئو و المان های موثر در نتایج جستجو آشنایی پیدا کنید و یا برای نوشتن تیتر به کلاس های کپی رایتینگ ثبت نام کنید و کتاب های مرتبط را مطالعه نمایید.
با رعایت این سه نکته، قادر خواهید بود تا برای مدت طولانی محتوای نگارشی تولید کنید و محتوای خود را به خوبی منتشر نمایید.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *