راه های تولید محتوای جذاب

روش های تولید محتوای جذاب به کمک دیجیتال مارکتینگ

بر کسی پوشیده نیست که تولید محتوا در بهبود نتایج موتورهای جستجو یا در اصطلاح سئو موثر است و به جذب مخاطبان کمک شایانی می کند. از سوی دیگر بسیاری از کسب و کارهای تازه تاسیس برای حضور در رده های بالای جدول نتایج جستجو، تلاش می کنندتا با تولید محتوا بخشی از بازار را به دست آورند. اما چه محتوایی در پیشرفت و آگاهی بخشی برند موثر است و چه محتوایی بازدید کنندگان عمومی سایت شما را به مخاطبان دائمی و وفادار تبدیل می کند؟

با ادنگاه همراه باشید تا شما را با اصول تولید محتوای جذاب آشنا کنیم.

اما استراتژی در بازاریابی محتوایی موضوع بسیار مهمی است. مسئله ای که گاها توسط تیم های بازاریابی مورد بی توجهی قرار می گیرد. یکی از نشانه های این بی توجهی را می توان در حجم محتوای تولیدی آنها و البته بازخورد اندک آن جستجو نمود. بسیاری از تیم ها را می شناسم که بعد از سال ها کماکان حجم زیادی از محتوا را تولید می کنند اما بازخورد اندکی از نظرات و لایک ها می گیرند.

همین موضوع باعث می شود تا به اهمیت تولید محتوای جذاب پی ببرید. محتوایی که از یک سو نیازهای شما را در جهت جذب مخاطبان، بهبود سئو، افزایش فروش و تنوع بخشی به خدمات برآورده کند، و از سوی دیگر به شما در جهت کاهش هزینه های تولید محتوا کمک کند.

اما چه نکاتی را می بایست در تولید محتوا مورد توجه قرار داد؟

۱- مخاطب خود را بشناسید

فراموش نکنید که بازاریابی محتوا به معنی فروش کالا در پس پرده نیست، بلکه درک نیاز مخاطب و القای خرید است. برای آنکه در بازاریابی محتوایی موفق باشید می بایست نیاز مشتری خود را به خوبی درک کنید و تبلیغات و بازاریابی خود را بر اساس این نیاز طراحی نمایید. در این صورت مشتری تصور نمی کند که شما در قالب دیگری قصد فروش محصول نامربوطی را دارید، بلکه با همذات پنداری نسبت به نیازی که مطرح می کنید، محصول شما را به عنوان یک راه حل می پذیرد. پس شناخت خریدار یک اصل مهم برای درک نیازهای اساسی و طراحی محتوای مورد انتشار است.

2- اولویت بندی و شخصی سازی

محتوای تولیدی شما می تواند یک محصول عام باشد که تا حدودی مورد توجه مخاطبان شما واقع شود، و یا اینکه می تواند محتوایی جذاب برای بخش اندکی از مخاطبان شما باشد. با طراحی محتوا برای دسته ای بخصوص، آنهم به تعداد مشخص در هفته، قادر خواهید بود تا درصد معینی از کاربران خود را جذب کرده و محتوایی به آنها ارائه کنید که مورد انتظار آنهاست. تا وقتی محتوایی که تولید می‌کنید به نتیجه مطلوب دست پیدا کند، بهتر است یک بخش از مخاطبان خاص را در نظر بگیرید و به آن‌ها اولویت ‌بدهید تا بتوانید بهترین نتیجه را به‌مرور کسب نمایید.

تولید محتو.ای جذاب برای شبکه های اجتماعی

3- محتوای بصری همیشه موثرتر است

این یک واقعیت غیرقابل انکار است. اگر محتوایی را که تا امروز منتشر کرده اید مورد بررسی قرار دهید، در خواهید یافت که محتوای بصری بیشتر از سایر محتوایی که تولید می کنید مورد توجه قرار می گیرد. این یک حقیقت است. فرقی نمی کند که مخاطبان شما دارای چه سطحی از تحصیلات باشند و یا علایق آنها تا چه اندازه با مخاطبان عام متفاوت است، آنها همیشه اول به تصاویر نگاه می کنند و بعد سراغ محتوای نوشتاری می روند. یک اینفوگرافیک رنگی و جذاب بهتر از یک متن مخاطبان را به خود خیره می کند و آنها را برای دریافت موضوع ترقیب می کند. شاید تولید محتوای گرافیکی هزینه ی بالاتری داشته باشد و یا شما نتوانید این کار را بصورت دائمی انجام دهید، اما فراموش نکنید که یک طرح ساده هم می تواند کار شما را راه بیاندازد.

 حال فکر کنید که افراد بسیاری هستند که اهل مطالعه نیستند و همه چیز را تصویری یاد می‌گیرند. این روزها افراد بیشتری به‌سوی محتوای بصری جلب می‌شوند و این همان موقعیتی است که باید از آن بهره بگیرید.

پس سعی کنید حداقل یکی از این المان‌ها را در محتوایی که تولید می‌کنید جای دهید؛ حتی اگر محتوای شما ایمیل‌های کوتاه است.


Comments

  1. ممنون از ارائه بسیار خوب این مقاله. بله بسیار جالب بود و بسیار کاربردی بود. امروزه تولید محتوای خوب و عالی بخش اصلی یه کسب و کاره.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *