برند شخصی خود را بسازید

برند شخصی با استفاده از شبکه های اجتماعی

برند سازی شخصی باعث می شود تا کسب و کار شما بهتر از رقبا دیده شود. اما چطور می توان در نقش نماینده یک برند ظاهر شد و به معرفی کسب و کار پرداخت؟ برای جواب با ادنگاه همراه باشید.
در هر دقیقه، ۳.۵ میلیون نفر در گوگل جستجو می‌کنند، ۴۲۵ هزار توییت ارسال می شود، ۱.۸ میلیون نفر با اسنپ‌چت پیغام می‌فرستند و حدود ۷۵۰ هزار دلار خرید آنلاین صورت می گیرد. این فناوری‌ها باعث شده‌اند که افراد ارتباط بیشتری با هم داشته باشند.

شما چطور می توانید قابلیت های خود را در میان انبوه این داده ها نشان دهید، گفته ی خود را به گوش دیگران برسانید و محصول خود را معرفی نمایید؟ شاید جواب این پرسش در خود واقعی شما باشد. شخصیتی که هستید، در برابر شخصیتی که تلاش می کنید باشید.

اینستاگرام مثال مناسبی برای برند سازی شخصی است. هر روز آدم های ناشناخته ای ظاهر می شوند که با به اشتراک گذاری عکس ها و ویدئوهای خود به شهرت می رسند و موج عظیم طرفدان آنها باعث حیرت دیگران می شوند. آدم های ساده ای که تنها شخصیت واقعی خود را به نمایش می گذارند و برند خود را می سازند.

اینستاگرام مثالی برای آن است که تنها روی استعداد شخصی خود تکیه کنید، خط قرمزهای کسب و کار خود را در نظر بگیرید و بی آنکه رقبا را مسخره کنید،‌ برند شخصی خود را بسازید. شبکه های اجتماعی در این راه کمک فوق العاده ای به شمار می روند. فراموش نکنید که وقتی خیلی خوب باشید، دیگران نمی توانند شما را نادیده بگیرند. پس خیلی خوب باشید و این توانایی نایاب را به نمایش بگذارید و انتظار خود را افزایش دهید. به یاد داشته باشید که برای ماندگاری، زمان و حوصله اولین آیتم های ضروری در برند سازی شخصی است. در این زمینه راه هایی را به شما پیشنهاد می کنیم:

زبان منحصر به فرد خود را بسازید

در هر کسب و کاری که باشید، هزاران نفر دیگر چون شما هستند که بصورت موازی محصولاتی را عرضه می کنند که شما عرضه می کنید. آنها نیز مثل شما تلاش می کنند تا برند شخصی خود را بسازند و کسب و کار خود را در قالب یک نام به مردم معرفی کنند. کاری که می کنید هر اندازه که استثنایی باشد، بازهم کسی هست که قادر به رقابت کردن با شما باشد. یک موزیسن بهتر از شما، یا یک نقاش که تابلوهای خود را گران تر از تابلوهای شما می فروشد. اگر می خواهید از میان همسلکان خود راهی به دنیای شهرت پیدا کنید، می بایست زبان خود را بسازید. زبانی منحصر بفرد که شنیدن یا دیدن آن،‌تنها یادآور یک چیز است: شما!

برای زبان خود محتوای با ارزش تولید کنید

تنها داشتن یک زبان منحصر بفرد کافی نیست. بهتر است برای ویژگی های خود محتوا بسازید. امروزه اکثر کمپانی ها و شرکت های تبلیغاتی در کنار بخش بازاریابی و فروش، بخشی را برای تولید محتوا اختصاص داده اند. کسانی که به تولید محتوا می پردازند ۸ برابر بیشتر از کسانی که تنها به محصولات و خدمات خود اکتفا می کنند،‌ ترافیک وب دارند. محتوا تنها راهی که می توانید میان خود و مشتریان پل بزنید.  مشتریان شما دوست دارند که نیازهای خود را از طریق محتوای شما درک کنند و مطمئن شوند که محصولشما دقیقا همان چیزی است که مدت هاست به دنبال آن بوده اند. از اصول مدیریت شبکه های اجتماعی تخطی نکنید. برای هر پستی که می گذارید فاصله ی زمانی مشخصی در نظر بگیرید و آن را رعایت کنید. سعی کنید در هر پست مطالب جذابی را ارائه دهید تا کاربرانی که به محصول شما نیاز ندارند از محتوای شما استفاده کنند. از تمامی فرمت های رسانه ای قابل عرضه در دنیای اینترنت استفاده کنید. کتاب الکترونیک،‌ موسیقی، ویدئو و چیزهای دیگر مواردی هستند که تولید آنها زمانبر و پر هزینه است،‌ اما نتیجه به شکل شگفت آوری مثبت خواهد بود.

برای خود تگ مرتبط بسازید

برای آنکه سریعتر دیده شوید لازم است که خود را تگ کنید. طبیعتا ورود به دنیای رقابت با کسانی که سال ها پیش از شما وارد عرصه شده و حالا در صفحه نتایج گوگل رتبه بالایی دارند کار دشواری است. اما لازم است که شما نیز در این صفحه جایگاه ویژه ای داشته باشید. برای همین بهتر است که از تکنیک های سئو استفاده کنید. محتوا بنویسید، به سوآلات پاسخ دهید و ویدئو بسازید و هر از گاهی نام خود را در موتورهای جستجویی مثل گوگل سرچ کنید تا میزان برند شدن خود را مشاهده کنید. اگر هنوز از نتیجه راضی نیستید باید بگویم که این کار نیاز به زمان و تلاش زیادی دارد و به سادگی به دست نخواهد آمد.

دایره هواداران خود را گسترش دهید

طرفداران ضروری ترین پیش نیاز برای شکل گیری برند شخصی است. بدون داشتن هوادار، شما تنها یک اسم هستید که بصورت تکراری و آزاردهنده ای دیده می شود. اما هواداران شما هستند که بخشی از مارکتینگ شما را به عهده می گیرند. کارهایی را که می کنید بزرگتر جلوه می دهند و از محصولات شما دفاع می کنند. این مزیت غیرقابل انکاری است که نام های شناخته شده ی امروزی را به برندهای جاودانه ای تبدیل کرده است. سعی نکنید که برای همه جذاب باشید. شما نمی توانید یک شخصیت چند بعدی را مدیریت کنید. بهتر است از یک شبکه ی اجتماعی که با نیازهای شما همخوانی دارد استفاده کنید و محتوای خود را در آنجا به اشتراک بگذارید.

با استفاده از این چهار تکنیک ساده می توانید برند شخصی خود را بسازید و به مرور نام خود را در میان کسانی که از شبکه های اجتماعی به عنوان یک ابزار روزانه استفاده می کنند مطرح کنید.

تهیه شده در ادنگاه


Comments

  1. به نظر من هم بزرگترین بخش مارکتینگ همین تبلیغات دهان به دهان و طرفدارانی‌ست که برند را مانند دوست و همراهی همیشه در کنار خود حس می‌کنند و احساس نزدیکی و دلبستگی‌شان باعث می‌شود که ده‌ها و صدها تبلیغ رایگان برای پیشبرد اهداف برند ایجاد شود.

  2. عالی بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *