۹ تکنیک برای بهبود سئو که دیگر جواب نمی دهد! (قسمت اول)

9 تکنیک برای بهبود سئو که دیگر جواب نمی دهد! (قسمت اول)

بعد از آپدیت الگوریتم های پاندا و پنگوئن که این سال ها بصورت مداوم توسط گوگل انجام شده است، دنیایی سئو برای بازاریابان اینترنتی به شدت دشوار و سخت شده است. گوگل در واقع با این تغییرات مداوم تلاش می کند تا بازاریابان اینترنتی را وادارد کهتکنیک های خود را تغییر دهند و شیوه های جدیدی را که منطبق بر این الگوریتم هاست برگزینند. در واقع می توان گفت که دنیای سئو، دنیای تغییرات و تحولات دائمی است و اصلا جای تعجب نیست که شیوه هایی که امروز برای بهینه سازی سئو استفاده می کنیم، به سرعت کارایی خود را از دست بدهند. در این مقاله از آکادمی ادنگاه در خدمت شما هستیم تا به تکنیک هایی اشاره کنیم که عمر آنها به سر رسیده و کارایی گذشته را ندارند. با ما همراه باشید:

1- بک لینک بیشر برای بهبود رتبه

بهتر است پیش از آنکه به موشکافی این موضوع بپردازیم، به این نکته اشاره کنیم که تولید بک لینک کماکان یکی از پنج شیوه ی کاربردی در بهبود سئو محسوب می شود. اما چرا این شیوه چون گذشته مورد استفاده قرار نمی گیرد؟
در گذشته، قسمت اصلی هر پروسه ای در بهبود سئو، تولید بک لینک هایی بود که بدون در نظر گرفتن لینک دهنده و لینک های داده شده ارجاع می شد. اما پس از آپدیت پنگوئن در 20 می 2013، کیفیت بک لینک ها اولویت اصلی در پروسه ارزش سنجی است و دیگر تعداد و کمیت آنها اهمیتی ندارد. برای همین تنها کافی است بدانید که چطور یک بک لینک با ارزش تولید کنید. چند بک لینک محدود و با کیفیت از صدها بک لینک بی کیفیت ارزش و تاثیر بیشتری دارد.

2- انباشتن متن از کلمات کلیدی برای بهبود رتبه

در گذشته این موضوع که محتوای تولیدی شما شامل چه تعدادی از کلمات کلیدی مد نظر شما بود، اهمیت ویژه ای داشت و تولید کنندگان محتوا برای بهبود سئوی سایت خود تلاش می کردند تا در هر گوشه از متن، از کلمات کلیدی استفاده کنند. اما گوگل در سال 2004 شیوه ای را بنیان گذاشت که به ایندکس معنایی نهفته معروف است.
سیستم ایندکس گوگل به این صورت است که با جستجو در متن، پراستفاده ترین کلمات کلیدی را انتخاب می کند و دایره ای از آنها را به عنوان کلمه ی کلیدی متن می شناسد. در عین حال با یافتن کلماتی که به لحاظ معنایی ارتباط نزدیکی با کلیدواژه ی اصلی دارند، تلاش می کند تا معنی نهفته جملات را درک کند و ماهیت کلمه را کشف نماید.
یکی از فواید این تصمیم گوگل در نتیجه ی نهایی آن است. گوگل با این شیوه وبمسترها را وادار می کند تا تمامی تمرکز خود را بر روی تولید محتوای جذاب و دوست داشتی قرار دهند تا مخاطبان آنها لذت بیشتری ببرند.

3- تمرکز روی بک لینک و محتوا

چند سال پیش برای بهبود سئوی سایت خود تنها می بایست بک لینک های زیادی تولید می کردید و محتوای خوبی می نوشتید. همین دو کار به تنهایی موفقیت شما را در داشتن سئوی خارق العاده تضمین می کرد. اما امروزه عوامل زیادی در بهبود سئو نقش دارد: مثلا شبکه های اجتماعی! متخصصین سئو متفق القول بر این باورند که شبکه های اجتماعی و مخاطبان در بهبود سئو تاثیر چشمگیری دارد. اگر بخواهیم این موضوع را کمی موشکافی کنیم، بهتر است اینگونه بگوییم که افزایش مخاطبان شما در وب سایت های اجتماعی به معنی افزایش چشم هایی است که به سوی سایت شما خیره می شوند. اگر بتوانید مخاطبان خود در  شبکه های اجتماعی را به سمت سایت خود ارجاع کنید و انتقال دهید، خواهید توانست در مدت کوتاهی بک لینک های زیادی دریافت کنید.

4- صفحات بیشتر

بسیاری از وب مستر ها اینطور گمان می‌کنند که با تولید صفحات  یشتر، می‌توانند ترافیک بیش‌تری برای وب‌ سایت خود جذب کنند. در حالی که مانند موضوع بک لینک ها که در بالا گفتیم، ایجاد محتوای زیاد، فقط به قصد تولید صفحات بیش‌تر کمکی به سئوی وب سایت شما نخواهد کرد. اطمینان حاصل کنید که حتما اولویت شما در تولید محتوا بر کیفیت آن باشد و نه بر تعداد و کمیت مطالب. اگر محتوای خوبی نداشته باشید، هر تعداد هم که صفحات مختلف ایجاد کنید، هیچ سودی به حال شما نخواهد داشت.

آپدیت‌های الگوریتم پاندای گوگل که در فوریه‌ی ۲۰۱۱ منتشر شد، شناسایی محتوای بد را هر روز، بیش‌تر و بیش‌تر ممکن می‌سازد. این روزها، اگر وب‌سایتی محتوای ضعیف تولید کند، ممکن است با جریمه‌های گوگل مواجه شود. پس اطمینان حاصل کنید که وب‌سایت شما محتوای خوبی تولید می‌کند که مخاطبان‌تان مایل به مطالعه‌ی آن هستند.

برای آشنایی بیشتر با سایر موضوعات مرتبط با سئو، می توانید به صفحه ویژه سئو در آکادمی ادنگاه مراجعه کنید.

منبع: هاب اسپات


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *