۵ نکته برای اجرای موفق یک کمپین تبلیغات اینترنتی

۵ نکته برای اجرای موفق یک کمپین تبلیغات اینترنتی

امروزه اینترنت اولویت تبلیغاتی کسب و کارهای جوان است. هزینه کم، برد وسیع و قابل دسترس بودن مهم ترین دلایلی است که مشاغل جوان را به سمت شروع کمپین تبلیغات اینترنتی سوق می دهد. اما منظور از راه اندازی کمپین تبلیغاتی چیست و چه کارهایی را باید برای موفقیت در یک کمپین تبلیغاتی انجام داد؟ با ادنگاه همراه باشید تا شما را با این رموز آشنا کنیم

کلمه کمپین به مجموعه فعالیت هایی اشاره می کند که بصورت سازمان دهی شده در جهت تحقق یک هدف مشخص انجام می شود و همه ی اجزای آن بخشی از کل را تشکیل می دهند. شاید فعالیت هایی که در یک کمپین روی می دهد ارتباطی با ذات نتیجه نداشته باشد. اما همه ی آنها به هدف اصلی خدمت می کنند.

کمپین تبلیغات اینترنتی چنین شکلی دارد. یک کمپین تبلیغات آنلاین از فعل و انفعال مجموعه ای از رخداد ها تشکیل شده. اگر سرمایه گذاری شما تنها معطوف به بنرهای تبلیغاتی است،‌ باید بدانید که چیزی جز شکست در انتظار شما نخواهد بود. در واقع با این کار شما بخش دیگری از اجزای کمپین را نادیده گرفته اید یا شاید از روی بی اطلاعی اصلا به آنها نپرداخته اید.

اما این تنها بخشی از کمپین تبلیغات اینترنی است. بخش دیگر آن به ساز و کار و اجرای این اجزا برمیگردد. برای همین می بایست تمامی قدم های خود را با احتیاط بردارید و پیش روی کنید.

برای آنکه کمپین موفق تری داشته باشید، رعایت کردن این اصول را به شما توصیه می کنیم:

۱- افزایش ترافیک بازدید کنندگان

پیش از هرچیز باید مخاطبان خود را با دقت انتخاب کنید و پس از انتخاب مخاطب دقیق، یک شبکه تبلیغات اینترنتی مناسب را استخدام کنید. بهتر است شبکه ای باشد که با توجه به اهدافی که کمپین دنبال می کند، خدمات ارائه دهد. در عین حال بهتر است که کاربران خود را به هر شکلی که شده به وب سایت خود هدایت کنید. این موضوع به شما کمک می کند تا در نتایج جستجوها، سایت شما به عنوان یک پیشنهاد به کاربران ارائه شود.

۲- اشکال زدایی

آغاز کمپین تبلیغاتی به معنی شروع معرفی به میلیون ها کاربر آنلاین است. از لحظه ای که کمپین آغاز می شود، محصولات و خدمات شما مورد قضاوت کاربران و مخاطبان قرار می گیرد. وب سایت شما، محتوایی که تولید می کنید و حتی نحوه تعامل بخشی نامریی این خدمات است که اولین برخورد کاربران را شامل می شود. بهتر است پیش از آغاز کمپین تبلیغات اینترنتی کاربری سایت خود را مورد مطالعه مجدد قرار دهید تا اشکالات احتمالی را شناسایی کرده و نسبت به رفع آنها اقدام کنید. معماری هوش مصنوعی را ساماندهی نمایید و یک بار تمام مراحلی را که یک کاربر برای تماس با شما طی می کند مورد بازبیتی قرار دهید. ممکن است یک اشکال دیده نشده در این مسیر وجود داشته باشد که پیش از آغاز کمپین به آن برنخورده باشید. محتوای متنی و بصری سایت را بخوانید و ببینید. غلط های املایی در نگارش اولیه به خوبی رویت نمی شوند. یکبار همه ی کلیک های سایت ها را تست کنید تا کاربران را به صفحات ناخواسته ارجاع ندهند. چک کردن همه ی این موارد باعث می شود تا کمپین شما با اشکالات حداقلی اجرا شود و نتیجه ی بهتری برای کسب و کار شما در پی داشته باشد.

۳- در فضای مجازی دیده شوید

درست است که کمپین تبلیغاتی شما یک کمپین اینترنتی است اما شروع کمپین به معنی دیده شدن آنی آن نیست. برای آنکه محصول و خدمات شما دیده شود، شبکه های اجتماعی و همراه کردن آنها با کمپین تبلیغاتی یک راهکار صحیح است. می توانید محتوای مناسب تولید کنید و همزمان با اجرای کمپین منتشر نمایید. در عین حال شبکه های اجتماعی بازخورد دقیقی نسبت به نتایج کمپین تبلیغاتی شما ارائه می کنند. کاربران نسبت به محتوای منتشر شده واکنش نشان می دهند و نظرات خود را برای هرکدام بصورت جداگانه می نویسند.

۴- در دسترس باشید

انتخاب تبلیغات هدفمند بهتر از انتشار محتوا و بنرهای بی جهت است. عموما هدفگذاری موجب می شود تا به جامعه مورد نظر خود دسترسی سریعتری پیدا کنید. شما می توانید هدف مندی خود را بر اساس توانایی خود در ارائه خدمات و یا پاسخگویی به مشتریان طراحی کنید. مثلا با توجه به موقعیت جغرافیایی کاربران و یا دایره ی مکانی خدمات شما،‌نقطه ی بخصوصی را به عنوان هدمفندی جغرفیایی انتخاب کنید تا تبلیغات شما تنها به کاربران و مخاطبان همان نقطه ارائه شود. هدفمندی زمانی، هدفمندی دیگری است که تبلیغات شما را با توجه به موقعیت زمانی و ساعات شبانه روز نمایش می دهد. در کنار اینها، می توانید هدفمندی بر اساس سیستم عامل و یا هدفمندی بر اساس محتوای وب سایت نیز استفاده کنید.

۵- رقبای آنلاین خود را بشناسید

ممکن است بخشی از عدم موفقیت شما در اجرای یک کمپین تبلیغاتی، رقبای شما باشند. اگر در یک فضای مشترک به رقابت می پردازید، باید این نکته را به یاد داشته باشید که محتوای شما و رقیب شما همزمان مورد قضاوت قرار می گیرد. برای همین بهتر است که بدانید چه چیزی منتشر می کنید و رقیب شما برای جذب مخاطب از چه ترفندهایی بهره می برد. اگر شما تنها به متن اکتفا کنید و رقیب شما از محتوای ویدیویی برای جذب کاربران سود ببرد، نتیجه چیزی جز شکست شما نخواهد بود.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *