چگونه از طریق محتوا کسب درآمد کنیم؟

چگونه از طریق محتوا کسب درآمد کنیم؟

اگر قصد دارید تا از طریق محتوا کسب درآمد کنید و با اصطلاحات بازاریابی محتوایی و روش های این موضوع آشنایی ندارید، با ادنگاه همراه باشید تا در یک سلسله مطالب شما را با مفهوم بازاریابی محتوایی، کسب درآمد از طریق محتوا و راهکارهای مرتبط با آن آشنا کنیم.

محتوا به شما کمک می کند تا مخاطبان خود را افزایش دهید، برای وب سایت خود کسب درآمد کنید و یا در جهت نشر اخبار یا یک حرکت ایدئولوژیک گام بردارید. برای همین محتوا مهمترین فاکتور در مدیریت وب سایت و یک کسب و کار وابسته به اینترنت است. کسب و کاری که برای ادامه حیات خود به زیرساخت های آنلاین نیاز دارد.

اما چطور؟ پیش از هر چیز باید بدانید که کسب درآمد از محتوا برای شما به دو شکل معنی پیدا می کند. اگر وب سایت شما تنها ناشر محتواست، محتوا می تواند ارزش سایت شما را بالا ببرد و راه را برای جذب تبلیغات آنلاین هموار نماید. شیوه ای که موجب کسب درآمد آسان اما قابل توجهی می شود. البته درآمدزایی از این راه فاکتورها و المان های خاص خود را دارد که رسیدن به موفقیت در این مسیر نیاز به حوصله، صبر، تلاش و پیگیری دارد.

موضوع دیگر قدرت محتوا در تبدیل کاربر به مشتری است. قابلیتی که محتوا برای شما به ارمغان می آورد تنها منوط به محتوای نگارشی و نوشتاری نیست. در واقع منظور ما همه ی اشکال محتوا در جهت ترغیب کاربر اینترنت به خرید از وب سایت شما، یا حتی ورود به وب سایت شما است. فارغ از اینکه محتوای شما در کجا قرار می گیرد، و یا اینکه چه شکلی از آن را برای جذب مخاطب خود انتخاب کرده اید،‌ نتیجه همیشه درخشان خواهد بود، تنها باید نکاتی را برای موفقیت رعایت کنید و خلاقیت را از یاد نبرید.

در این مطلب می خواهیم به خلق محتوای ناب بپردازیم. محتوایی که به شما کمک می کند تا مخاطبان خود را حفظ کنید و از طریق آنها مخاطبان تازه ای را به سمت وب سایت خود جذب نمایید.

اصالت در تولید محتوا

محتوای اصیل، یک اصل مهم در نگارش و تولید محتواست. شاید برای این موضوع بتوان وب سایت ورج را یک نمونه ی موفق به شمار آورد. وب سایتی که در حوزه تکنولوژی یک نام مهم است و به عنوان یک منبع خبری شناخته می شود. ورجی ها خطوط قرمز مشخصی دارند که به زبان یگانه و اصیل آنها در تولید و انتشار محتوا مربوط است. موضوعی که سبب می شود تا تقلیدناپذیر، غیر تکراری و جذاب باشند.

حرکت در مسیر تنوع بخشی و استفاده از گونه های مختلف محتوا امری است که نمی توان در خط مشی ورجی ها نادیده گرفت. آنها علاقه ای به انتشار مطلب زیاد ندارند، اما این موضوع دلیل نمی شود که مخاطبان آنها همیشه با یک سایت تکراری و غیرقابل تغییر مواجه شوند. صفحه ی سایت ورج روزانه عوض می شود و این موضوع یکی از مهمترین دلایل تمایز آنهاست.

شبکه سازی

راز انتشار موفق محتوا در شبکه سازی است. طبیعتا شبکه ی جامعی از مخاطبان که دنبال کنندگان دائمی شما به شمار می روند، در افزایش ضریب انتشار یک مطلب بسیار موثر است. شبکه های اجتماعی در این راه کمک بزرگی هستند. کافی است بخشی از محتوای خود را روی شبکه های اجتماعی منتشر کنید و با قرار دادن لینک محتوای اصلی در همان پست، کاربران خود را به بازگشت به سایت ترغیب نمایید.

آزمودن و آزمودن

آزمودن ذائقه ی کاربران با آزمون های مکرر تنها راه مناسبی است که می شناسم. این راه به شما کمک می کند تا محتوای صحیح و موثر خود را سریعتر پیدا کنید. آیا مخاطبان شما از محتوای متنی بیشتر از ویدئو لذت می برند؟ اگر اینگونه است، چرا باید بودجه ی خود را صرف تولید محتوای ویدیویی کنید؟ چنین آزمون هایی در این مواقع به کمک شما می آیند تا مسیر و هدف روشن تری داشته باشید و بدانید که دقیقا محتوای مورد نظر کاربران شما چیست.

با استفاده از این سه روش می توانید محتوای خود را مدیریت کنید و گام های مهمی برای کسب درآمد از سایت خود بردارید.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *