مهمترین چالش های تیم بازاریابی دیجیتال در استفاده از شبکه های اجتماعی

چالش در بازاریابی تلگرام و اینستاگرام

زمانی که به بازاریابی دیجیتالی فکر میکنید، حتما اسم هایی مثل تلگرام و اینستاگرام نیز به ذهن شما خطور می کنند. اسامی مهمترین و پراستفاده ترین شبکه های اجتماعی ایرانیان. اما ممکن است پیش از آغاز بازاریابی اینترنتی، دغدغه های رایجی ذهن شما را درگیر خود  کنند. دغدغه هایی که نشان دهنده ی سوآلات گنگی است که ذهن شما را در برابر شبکه های اجتماعی به خود مشغول کرده است. با وبلاگ شبکه تبلیغات ادنگاه همراه باشید تا برای این سوآلات جواب های قانع کننده ای بیابیم.

شاید بتوان گفت که مهمترین و اولین سوآلی که ممکن است به ذهن بازاریاب ها رخنه کند،‌انتخاب تاکتیک درست برای استفاده از شبکه های اجتماعی است.

مهمترین سوآلات برای بازاریابی شبکه های اجتماعی

۱- کدام استراتژی برای شبکه های اجتماعی بهتر عمل می کند؟

پیش از آنکه به این سوآل پاسخ دهیم، باید بدانیم که کدام شبکه اجتماعی برای کسب و کار ما مناسب تر است. شاید انتخاب یک شبکه اجتماعی در نگاه اول کار ساده ای نباشد. برای همین بهتر است از تست آ و ب، و تکنیک های انتخاب موردی استفاده کنید. نیازهای خود را بسنجید، هدف ها را دنبال کنید و ببینید که کدام شبکه ی اجتماعی می تواند نیازهای بازاریابی شما را برآورده کند. از سوی دیگر این نکته را نیز نباید از یاد برد که هر کدام از این شبکه های اجتماعی تکنیک ها و استراتژی های متنوعی برای بازاریابی در اختیار می گذارند که هر کدام از آنها، برای کسب و کارها معانی متفاوتی دارد.

مثلا فیس بوک به شما این امکان را می دهد که نوع کسب و کار خود را دقیقا مشخص کنید. این ویژگی به ندرت در سایر شبکه های اجتماعی دیده می شود. یا اینستاگرام این ویژگی را به شما می دهد تا بصورت مستقیم و تصویری با مخاطبان خود به گفتگو بپرازید. پس نیازهای خود را بسنجید و براساس آنها شبکه های اجتماعی خود را انتخاب کنید.

۲- چه راه هایی برای درگیر شدن بیشتر مخاطبان در شبکه های اجتماعی می توان یافت؟

خب پاسخ دادن به این سوآل بصورت مستقیم به محتوای تولیدی شما، زمانی که برای انتشار محتوا انتخاب می کنید و در عین حال به ویژگی هایی که از خود به جا می گذارید برمی گردد. به بیان دیگر آنچه شما به اشتراک می گذارید، وقتی که برای انتشار پست ها انتخاب می کنید و ویژگی های نگارشی و بصری محصول شما، مولفه های مهمی را تشکیل می دهند که با استفاده از آنها می توانید میزان درگیر شدن مخاطبان خود را بسنجید.

یکی از ابزارهای جذابی که شبکه های اجتماعی برای بازاریاب ها فراهم کرده اند، امکان اینسایت کردن یا دیدن نتایج است. اهمیت این ویژگی زمانی روشن می شود که شما می توانید محتوای خود را بسنجید و نسبت به آن بازخورد دریافت کنید.

۳- چه میزان از هزینه ی بازاریابی در شبکه های اجتماعی برگشت خواهد کرد؟

تغییر استراتژی،‌امکانات مخاطب پسند جدید و البته ورژن های رنگارنگ با دگرگونی های زیاد باعث شده تا نتوان به سادگی بازگشت سرمایه را مشخص کرد. این یک نگرانی طبیعی برای کسانی است که قصد دارند تا در شبکه های اجتماعی به بازاریابی بپردازند. اما نگاه مطمئن در خصوص این شبکه ها، پیش از هر چیز این است که مخاطبان شما را می بینند و با شما ارتباط برقرار می کنند. این یک اصل مهم و البته خدشه ناپذیر است. تنها کاری که می بایست انجام دهید انتخاب جامعه ی هدف دقیق و مناسب است. از سوی دیگر تولید محتوا امری هزینه بر است و تولید کنندگان محتوا و یا گردانندگان کسب و کار نیاز دارند تا از بازگشت سرمایه ی خود اطمینان بیابند. پس پیش از هر چیز، مطمئن شوید که چه هدفی دارید و محتوای خود را چگونه به مخاطبان خود ارائه می کنید.

۴- چگونه جامعه هدف خود را شناسایی کنیم؟

پاسخ این سوآل، به ابهامات زیادی که پیرامون پرسش سوم نیز مطرح بود پاسخ خواهد داد. اینکه چطور جامعه هدف خود را تعیین کنید و چطور می توانید کسب و کار خود را به آنها معرفی کنید. برای این موضوع بهتر است دست به دامان تگ ها شوید. بخش زیادی از کاربران شبکه های اجتماعی مهم مثل اینستاگرام از تگ برای یافتن موضوعات مورد علاقه ی خود استفاده می کنند. تگ هایی که شما در محتوای خود معرفی می کنید به این موضوع کمک زیادی می کند. از سوی دیگر بهتر است از فیلترهای شبکه نیز استفاده کنید. با توجه به اینکه کسب و کار شما دقیقا چه محصول و یا خدماتی را می فروشند، می توانید مشتری های حقیقی خود را شناسایی کنید. برای آنها داستان بنویسد، علایق آنها را کشف کنید و با توجه به آنچه از زندگی آنها در ذهن شماست، فیلترهای مناسبی را برگزینید. اینگونه می توانید محتوای با ارزش خود را به جامعه ی هدف دقیق تری برسانید.

۵- چه ابزاری برای مدیریت شبکه های اجتماعی مناسب تر است؟

پیش از نیز در خصوص بهترین ابزارها برای مدیریت شبکه های اجتماعی صحبت کرده بودیم. اما پاسخ دادن به این موضوع، تا حدودی نیاز به پیش زمینه هایی دارد. اینکه چه پست هایی منتشر می کنید، روزانه چند مرتبه، چه مخاطبانی دارید و چه تعداد، همه ی مواردی هستند که در پاسخ دادن به این سوآل مهم است. مسلما ابزاری که در مدیریت یک کانال ارتباطی با ۳۰۰۰ عضو مورد استفاده قرار می گیرد، با ابزاری که برای مدیریت ۳۰۰ هزار عوض مورد استفاده است فرق های اساسی دارد.

پس از پاسخ دادن به این سوآلات، می توان گفت که شما درک دقیقی از آنچه می خواهید، و آنچه برای شما ضروری است دارید. پس وقت آن رسیده که نظرات خود را در خصوص این مطلب با ما درمیان بگذارید. در عین حال می توانید برای مطالعه بیشتر، سری به نکات طلایی در بازاریابی شبکه های اجتماعی بزنید.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *