آشنایی با ویژگی هدفمندی موضوعی در شبکه تبلیغات ادنگاه

آشنایی با ویژگی هدفمندی موضوعی در شبکه تبلیغات ادنگاه

مهمترین دلیلی که تبلیغ کنندگان تمایل دارند تبلیغاتشان در وب سایت های مرتبط به کسب و کار آنها نمایش داده شود، مخاطبانی هستند که به دلیل علاقه به همان موضوع به وب سایت ناشرین مراجعه می کنند. ادنگاه برای این دسته از تبلیغ کنندگان ویژگی “هدفمندی موضوعی” را تدارک دیده است.
تبلیغ کنندگان می توانند با استفاده از این ویژگی، از دسته بندی های منظمی که ما در شبکه تبلیغات ادنگاه برای آنها آماده کرده ایم استفاده کنند. اما این سرویس دقیقا چطور کار می کند؟ می توان گفت منظور از هدفمندی موضوعی، نزدیک بودن محتوای تبلیغاتی به مضمون و محتوای صفحه ای است که تبلیغ در آن نمایش داده می شود. بر همین اساس، تبلیغ کنندگان تا حد زیادی از کیفیت صفحه ای که تبلیغات آنها در آنجا نمایش داده می شود به نفع خود استفاده می کنند.

اگر بخواهیم این موضوع را کمی روشن کنیم، باید بگوییم که مهم ترین فاکتور در دیده شدن تبلیغ یک آگهی دهنده، کیفیت صفحه ای است که آگهی در آنجا نمایش داده می شود. این کیفیت  با سئو سایت ناشر، کیفیت و کمیت محتوایی که منتشر می کند و حتی باقی تبلیغاتی که در آن صفحه به نمایش در می آید، ارتباط مستقیمی دارد. این موارد باعث می شود تا کاربران بیشتری برای مطالعه و استفاده از محتوای ناشر به آن صفحه مراجعه کنند و اگر محتوا و مضمون آگهی تبلیغ کننده با محتوا و مضمون همان صفحه همسان و هم دسته باشد، شانس دیده شدن و کلیک شدن آگهی بالاتر خواهد بود.
برای مثال فرض کنید آگهی دهنده ای برای جذب دانش جویان علاقمند به بورس قصد انتشار یک آگهی را دارد، می تواند از دسته بندی اقتصادی ادنگاه برای انتشار آگهی خود استفاده کند. این مزیت باعث می شود تا کسانی که قصد مطالعه مطالب آموزشی در خصوص پول، اقتصاد، نوسانات بازار، ارز و حتی بورس را دارند به آگهی کلاس های مرتبط به بورس جذب شوند و بر روی آگهی کلیک کنند.
در سوی دیگر، این موضوع سبب می شود که ناشرانی که محتوای تولیدی آنها موضوعات خاصی را شامل می شود، شانس بیشتری برای کسب درآمد از طریق تبلیغات کلیکی داشته باشند و بنرهای تبلیغاتی همسو و همسان با موضوع وب سایت آنها باشد.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *