۹ تکنیک برای بهبود سئو که دیگر جواب نمی دهد! (قسمت دوم)

۹ تکنیک به درد نخور برای سئو

در بخش اول  تکنیک های بلااستفاده سئو ، به چهار تکنیک بازاریابی دیجیتال پرداختیم که تلاش می کرد تا سئوی سایت را با استفاده از روش های قدیمی بهبود دهد. قصد داریم تا در ادامه ی مطلب قبل، شما را با 5 شیوه ی بلااستفاده ی دیگر آشنا کنیم. با آکادمی ادنگاه همراه باشید.
تولید بک لینک های بیشتر برای افزایش رتبه، پر کردن متن از کلید واژه ها، تمرکز محض بر روی بک لینک و محتوا، و ایجاد صفحات بیشتر برای جذب ترافیک بالاتر مواردی بود که پیشتر در مورد آنها صحبت کردیم و گفتیم که پس از آپدیت های اخیر الگوریتم های پنگوئن و پاندا، گوگل شیوه ی ایندکس گذاری خود را عوض کرده است و برای بهرمندی از سئوی بهتر، نمی توان از شیوه های سنتی که ده یا شاید 5 سال پیش مورد استفاده قرارمی گرفت، بهره برد. بسیاری از این شیوه ها کماکان توسط عده ای از وبمسترها با پافشاری مورد استفاده قرار می گیرد. در ادامه، به باقی موارد که از دل موردکاوی های متخصصین بیرون آمده اشاره می کنیم:

5- رتبه بهتر برای ترافیک بهتر

یک تصور غلط در میان وبمسترها رایج است که افزایش رتبه سایت را با افزایش تعداد مخاطبان و بازدید کنندگان مساوی می دانند. یعنی به عبارتی تصور می کنند که هرچه رتبه سایت آنها در موتور های جستجو بالاتر باشد و در فهرست نتایج بالاتر قرار بگیرند، ترافیک وب سایت آنها افزایش خواهد داشت. البته این تفکر از ریشه ی صحیح این موضوع نشات می گیرد که: هر اندازه در فهرست نتایج جستجوی یک موتور در رده بالاتری باشید، کاربران و مخاطبان بیشتری شما را می بینند. اما در هر صورت این موضوع به این معنی نیست که ترافیک سایت شما افزایش خواهد داشت. این موضوع به دو دلیل اتفاق نمی افتد:
الف) ممکن است شما در انتخاب کلمات کلیدی دقت لازم را به خرج نداده باشید. این موضوع سبب می شود که موتورهای جستجو شما را برای کلمه ی کلیدی اشتباه بشناسند و نه برای موضوع کسب و کار و وب سایت شما. برای همین شما تنها برای آن کلمه ی کلیدی جستجو می شوید و نه برای کسب و کار خود
ب) دلیل مهم دیگر به مضمون متا دیسکریپشن و یا توضیحات متای سایت شما برمی گردد. متای سایت اولین جمله ای است که در زیر عنوان پیشنهادی و در صفحه نتایج جستجو نمایش داده می شود. برای همین اگر متای سایت شما فاقد هیجان لازم باشد، کابران برای کلیک بر روی آن علاقه ای نشان نخواهند داد.
راه حل: بهتر است از گوگل ادوردز استفاده کنید.

گوگل ادوردز به شما نشان می دهد که در حوزه کاری شما چه کلماتی به عنوان کلیدواژه کاربردی تر هستند و چه کلماتی بی فایده. شما می توانید با کمک این سرویس گوگل استراتژی مناسبی برای کلمات کلیدی خود طراحی کنید تا هم با کسب و کار شما مرتبط باشد و هم به بهبود سئوی شما کمک نماید. راه حل مشکل دوم کمی پیچیده تر است. باید توضیحات متا را به شکلی بنویسید که برای مخاطبان جذاب تر باشد و آنها را برای ورود به سایت ترغیب کند. خود را بجای کاربر قرار دهید و از خود بپرسید که چه محتوا و یا توضیحی باعث ترغیب شما برای کلیک کردن روی لینک سایت می شود!

6- استفاده گسترده از وبلاگ نویسی مهمان برای بهبود سئو

در گذشته وب مسترها و یا مدیران سایت تلاش می کردند تا با منتشر کردن محتوایی هرچند بد یا خوب، بک لینک معتبری به وب سایت خود کسب کنند. پس از الگوریتم پنگوئن 2 که در سال 2013 منتشر شد، این شیوه نامناسب تا حد زیادی منسوخ و بی استفاده گشت. علت اینکه از کلمه نامناسب استفاده می کنیم این است که محتوا نویسان اهمیت چندانی برای کیفیت مطالب قائل نبودند و عموم مطالبی که منتشر می کردند، ارتباطی با کسب و کار یا مضمون اصلی نداشت.
پس از سال 2013، وبلاگ نویسی مهمان تغییرات اساسی و بزرگی به خود دید. امروزه اگر قصد قرار دادن یک یا دو پست در سایر وب سایت ها داشته باشید، بسیار مهم است که محتوای وب سایت میزبان با محتوای شما برابری یا قرائن اشتراکی داشته باشد. در عین حال اعتبار وب سایت نیز دارای اهمیت است.

7- انباشتن عنوان از کلمات کلیدی

کیورد استافینگ که در واقع همان خفه کردن یک متن کوتاه از کلید واژه هاست، پیش از این روش مرسومی برای بهبود سئو به شمار می رفت. در گذشته ارتباط معنایی یا محتوایی این کلمات به یکدیگر دارای اهمیت نبود. گوگل در سال 2007 طی یک اخطار به وب مسترها اعلام کرد که از کیورد استافینگ برای بهبود سئو استفاده نکنند. البته عده ی زیادی این موضوع را جدی نگرفتند تا با آپدیت همان سال الگوریتم پاندا تنبیه شوند. الگوریتم پاندا که برای کشف محتوای ضعیف طراحی شده بود به سرعت نشان داد که این عمل نه تنها به بهبود سئو کمکی نمی کند، بلکه خطرناک است. این عمل به صورت مستقیم با دستورالعمل وب مستری گوگل در تناقض است و موجب می شود تا سایت خاطی مورد جریمه های جدی گوگل قرار گیرد.

8- عدم قرار دادن عکس در مطالب

مدت زمان زیادی بود که کسی به قرار دادن عکس در مطالب اهمیت نمی داد و با غفلت از کنار آن می گذشت. اما باید بدانید که با جدی نگرفتن این موضوع، سایت خود را از موهبت بزرگی محروم کرده اید. برای عکس هایی که در سایت خود قرار می دهید، رعایت دو نکته ضروری است. اول اینکه به خاطر داشته باشید که موتورهای جستجو قادر به دیدن تصاویر درون سایت شما نیستند. برای همین می بایست برای تصاویر خود اسامی مناسبی انتخاب کنید تا جستجوگر بتواند ماهیت آن را با خوانش اسم عکس درک کند. موضوع دیگر به برچسب متن جایگزین (ALT) برمی گردد که اهیمت آن از باز تعریف نام عکس بیشتر است. اگر این موضوع را ندیده بگیرید، از قابل رویت بودن سایت خود در فضای اینترنت به شکل محسوسی کاسته اید.

9- ثبت سایت در دایرکتوری های تو در تو برای کسب بک لینک بیشتر

الگوریتم پنگوئن از زمان انتشار تا کنون، وظیفه شناسایی و کشف وب سایت هایی را به عهده دارد که دارای بک لینک های مصنوعی و غیرواقعی بسیاری هستند. وب مسترها باید بر این موضوع واقف باشند که نباید تمرکز خود را بر روی کمیت بک لینک ها قرار دهند. در واقع موضوع کیفیت در اولویت بالاتری قرار می گیرد.
اگر کماکان از این شیوه های منسوخ شده برای بهبود سئوی سایت خود استفاده می کنید، بهتر است از حالا فکری به حال سرو سامان بخشیدن به استراتژی اشتباه گذشته بکنید و آن را سریعا تغییر دهید. دست به کار شوید و محتوای با کیفیت و مفید تولید کنید و بک لینک های طبیعی، مرتبط و معتبر کسب نمایید.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *