آشنایی با مفاهیم کلیدی رایج در گوگل آنالیتیکس

آشنایی با مفاهیم کلیدی رایج در گوگل آنالیتیکس

پیش از آنکه جلسه ی سوم آموزش گوگل آنالیتیکس را شروع کنیم، بهتر است یکبار دیگر به مرور برخی از مفاهیمی بپردازیم که در ادامه مطلب به آنها اشاره می کنیم. این مفاهیم در جلسات اول و دوم نیز مورد استفاده قرار گرفتند، اما در جلسه سوم، پای مفاهیم بیشتری به میان کشیده می شود. پس همراه ما باشید.

عموم این مفاهیم در سایر سیستم های رایج نیز کاربرد دارد. در عین حال ممکن است برخی از این کلمات را از دهان دیگران شنیده باشید. بخاطر همین موضوع درک درست این مفاهیم به شما در شناخت بهتر کمک شایانی خواهد کرد. اصطلاحات از این قرار است:
Session | نشست یا دوره: منظور از سِشِن و یا نشست، زمانی است که یک کاربر و یا مخاطب در حال تعامل با سایت و یا گشت و گذار در آن می باشد.
Page View | بازدید سایت: همانطور که مشخص است، منظور تعداد دفعاتی است که صفحات سایت مورد بازدید قرار می گیرد.
Page/Session | تعداد صفحات در هر دوره: این عدد نشان دهنده تعداد صفحاتی است که هر کاربر در هر نشست انجام می دهد.
AVG Session Duration | متوسط بازه زمانی دوره: میانگین زمانی که کاربران در یک نشست با سایت تعامل می کنند و یا در آن مشغول انجام کاری هستند.
Bounce Rate | نرخ پرش: این آیتم یکی از مهمترین آماری است که می توانید از گوگل آنالیتیکس دریافت کنید. پرش عملی است که کاربران سایت شما بدر زمانی انجام می دهند که محتوا، مطلب و یا موضوع مورد نظر خود را در سایت شما پیدا نکرده باشند و با خروج از صفحه مورد نظر، و یا بستن مرورگر و فشردن کلید بازگشت آن را کامل می کنند. نرخ پرش به تعداد متوسط این دسته از کاربران اشاره می کند.
New Session | نشست جدید: به تعداد کاربرانی اشاره می کند که برای اولین بار وارد سایت شما می شوند.
Goals | اهداف: منظور از اهداف، کلمات کلیدی و یا عبارات مورد جستجوی کاربران می باشد که از آن طریق به سایت شما دسترسی پیدا نموده اند.
Campaigns | کمپین ها: این فاکتور پارامترهایی را به آدرس URL صفحه ای از وب سایت شما اضافه می کند تا بتوانید اطلاعات بیشتری در خصوص ترافیک های ارجاعی به سایت خود را جمع آوری کنید. به عنوان مثال شما می توانید لینکی از وب سایت خود را در سایت های تبلیغاتی قرار دهید و برآورد کنید کاربران چند بار با کلیک بر روی آن لینک به سایت شما هدایت شده اند.
Goal Conversion Rate | نرخ دستیابی به هدف: این پارامتر نشان دهنده درصد اهداف به ثمر نشسته در وب سایت شماست و نشان می دهد که چه تعداد از بازدید کنندگان عملی را که شما مشخص کرده اید انجام داده اند. به عنوان مثال تصور کنید که هدف شما از ردگیری رفتار کاربران سایت خود، محاسبه ی درصد کاربرانی است که بر روی “خرید” کلیک می کنند. پس نرخ دستیابی به هدف نشان می دهد که چه تعداد از کاربران ورودی، هدفی را که مشخص می کنید تکمیل می کنند.
Goal Completions | تکمیل هدف: این پارامتر بیانگر تعداد بازدیدکنندگانی است که به اهداف (Goals) خود در سایت دست یافته اند.
Goal Value | ارزش هدف: این پارامتر میزان مالی مربوط به اهداف را برآورد می کند. بدین معنا که از جستجوی کاربران در سایت شما چه میزان درآمد نصیب شما شده است.
Hits | عمل ها: این فاکتور تعداد کل فعالیت های بازدیدکنندگان را در سایت نمایش می دهد. این فعالیت ها می توانند شامل باز کردن صفحه ای در سایت، یا مشاهده عکس های سایت، ثبت نام و غیره باشد. Hits در حالت کلی به دسته های زیر تقسیم می شود: کلیه تعاملات مربوط به صفحات سایت (page tracking hits) ، کلیه رویدادهای سایت (event tracking hits) ، تعداد تعاملات تجارت الکترونیک (ecommerce tracking hits) و کلیه فعالیت های مربوط به شبکه های اجتماعی (social interaction hits).
در ادامه با بخشی از اصطلاحات گوگل آنالیتیکس آشنا می شوید که شرح آن در داخل متن خواهد آمد.

برای شروع می بایست به صفحه گوگل آنالیتیکس وارد شوید. این سرویس به صورت پیش فرض ابزارهایی را برای تحلیل و بررسی در اختیار شما قرار می دهد. این ابزارها در ادامه به شما کمک می کنند تا بتوانید گزارش های مورد نظر خود را کسب کنید. در طول کار با گوگل آنالیتیکس ممکن است با سه مفهوم دیگر برخورد کنید. این سه مفهوم به قرار زیر است:

Acquisition | دسترسی: این دسته از معیار ها بر این دلالت می کند که بازدیدکنندگان از چه طریقی به وب سایت شما وارد شده اند. شما می توانید دسترسی ها را بصورت اینکه کاربران مشمول نشست جدید هستند، و یا از طریق رفرال های تازه به سایت وارد شده اند مشاهده کنید.
Behavior | رفتار : این دسته از معیار ها، بر این دلالت می کند که بازدیدکنندگان چگونه با سایت شما تعامل برقرار نموده اند.
Conversions | دستیابی به هدف : این دسته از معیار ها، بر این دلالت می کند که بازدیدکنندگان تا چه میزان به اهداف جستجوی خود، در سایت شما دست یافته اند و چگونه سایت شما را ترک نموده اند.
با در اختیار داشتن این اطلاعات تا حد زیادی می توان به اطلاعات دقیقی از رفتار کاربران و نحوه ی تعامل آنها باخبر شد و در خصوص محتوای سایت برنامه ریزی دقیقی به عمل آورد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *