سه اصل اساسی در استراتژی تولید محتوا و بازاریابی محتوایی

سه اصل اساسی در استراتژی تولید محتوا و بازاریابی محتوایی

امروزه نمی توان دیجیتال مارکتینگ را بدون تولید محتوا تصور کرد. یکی از مهمترین چالش های مدیران دیجیتال مارکتینگ، تولید محتوای مناسب برای جذب مخاطبان، پرسش به سوآلات رایج آنها و حتی آموزش استفاده از یک سرویس و یا محصول است. اما تعداد کمی از استراتژی های محتوایی پاسخ های دقیقی به نیازهای شرکت می دهد. اما چه نکاتی رعایت نمی شود؟ با ادنگاه همراه باشید.

سئو و فراتر از آن

آیا بهبود سئو تمام چیزی است که از تولید محتوا می خواهید؟ این اولین اشتباه شماست. سئو موضوع مهمی است که از ضروری ترین و پایه ای ترین توانایی های تیم تولید محتواست، اما شاید بخش اندکی از ماجرا را شامل شود. این حقیقت که رقبای شما بصورت همزمان مشغول صرف هزینه و سرمایه گذاری بر روی سئوی وب سایت خود هستند، غیر قابل انکار است و به هیچ وجه نمی توان آن را نادیده گرفت. اما هر اندازه که روی سئو کار کنید، باز هم توجه به نکات اساسی زیر باعث می شود تا کسب و کار شما در برندسازی محتوایی و Content Marketing موفق باشد.

پیوسته و دنباله دار بودن محتوا

پیوسته نویسی، ضلع دوم مثلث است! شما وظیفه دارید که بصورت پیوسته برای کسب و کار خود محتوا تهیه کنید. این وظیفه به قدری حیاتی است که از دست دادن یک روز، می تواند به لطمه ای جدی برای روند موفقیت شما بدل شود. برای همین بهتر است یک برنامه ی جامع و دقیق برای آماده سازی محتوا تدارک ببینید و طبق آن پیش بروید. 

به تیم خود بیاموزید که چطور به ترندهای روز دسترسی پیدا کنند. چگونه ی محتوای روز را مورد تحیلیل قرار دهند و با توجه به نیازهای شرکت به سمت بهره برداری از ترندها گام بردارند. 

درخواست از دیگران برای تولید محتوای بیشتر

مطمئنا یک نفر به تنهایی دانش کافی برای تولید محتوای کل شرکت را ندارد و این کار باید به صورت گروهی انجام شود. از افراد متخصصی که ایده‌های خوبی دارند کمک بگیرید و بخواهید در مورد موضوعات روز مطلب بنویسند. رهبران و افراد با تجربه، بیشتر از دیگران موضوعات مهم صنعت را می‌شناسند. از این اطلاعات برای تولید محتوا در مورد موضوعات مهم استفاده کرده و مخاطبان بیشتری را جذب کنید. کمک گرفتن از افراد با تجربه کیفیت و پیوستگی محتوای تولید شده را بالا می‌برد.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *