راهنمای سایز تصاویر برای استفاده در شبکه های اجتماعی – قسمت اول

راهنمای سایز تصاویر برای استفاده در شبکه های اجتماعی - قسمت اول

یکی از مهمترین دغدغه های فعالان دیجیتال مارکتینگ و مدیران شبکه های اجتماعی،‌ سایز صحیح تصاویر در شبکه های اجتماعی است. این دغدغه زمانی افزایش می یابد که بدانید هر شبکه ی اجتماعی از یک سایز مشخص و دقیق برای انتشار تصاویر استفاده می کند. با ادنگاه همراه باشید تا اطلاعات مفصلی از سایز تصاویر شبکه های اجتماعی در اختیار شما قرار دهیم.

مهمترین شبکه های اجتماعی که امروزه کاربران ایرانی بصورت مرتب به آنها مراجعه می کنند، اینستاگرام، فیس بوک و توئیتر است. اگرچه بعد از گذشت مدتی کیفیت استفاده از فیس بوک به شدت کاهش یافت و کاربران اندکی امروزه برای برقراری ارتباط با دوستان خود به این شبکه اجتماعی مراجعه می کنند، اما با این وجود کماکان فیس بوک یک شبکه اجتماعی مهم به شمار می رود.

به همین دلیل می توان اینگونه گفت که اطلاع از سایز دقیق محتوایی که در شبکه های اجتماعی منتشر می کنید سبب می شود تا علاوه بر نمایش تمام و کمال تصویر، محتوا به درستی و بصورت کامل به مخاطب عرضه شود. اگر محتوای شما دارای کاستی هایی باشد که بخشی از اطلاعات بر روی عکس بخاطر عدم تطابق دیده نشود، نه تنها نمی توانید منظور خود را به مخاطب برسانید، بلکه به اعتبار برند خود لطمه می زنید. برای همین در این سلسله مطالب به مرور مهمترین سایزهای تصاویر در شبکه های اجتماعی می پردازیم و در ابتدا به سراغ فیس بوک و اینستاگرام می رویم:

شبکه اجتماعی اینستاگرام

امروزه اینستاگرام محبوب ترین شبکه اجتماعی ایران است. این شبکه اجتماعی که بیش از ۶۰۰ میلیون کاربر آنلاین در سراسر جهان دارد، سایز های متنوعی را برای پشتیبانی از تصاویر پیشنهاد می کند. تا پیش از ارائه استوری بر روی این شبکه اجتماعی، ۳ سایز اصلی برای تصویر پروفایل، تصویر بندانگشتی و تصویر اصلی پیشنهاد می شد، اما حالا می توان تصویر عمودی را نیز به عنوان استوری در این برنامه استفاده کرد. برای انتشار تصاویر روی اینستاگرام چهار مورد زیر را در نظر داشته باشید:

۱- اینستاگرام تصاویر شما را در حالت بند انگشتی بصورت ۱۶۱ در ۱۶۱ پیکسل نمایش می دهد.

سایز تصویر در اینستاگارم

۲- بهترین سایز برای نمایش تصاویر مربعی در اینستاگرام بصورت ۸۰۰ در ۸۰۰ است.

اگرچه شما می توانید تصاویر اصلی خود را با سایزهای بزرگتر نیز بارگذرای کنید، اما فرم مربعی عکس ها را حتما در نظر داشته باشید.

سایز تصویر در اینستاگرام

۳- با اینکه اینستاگرام تصاویر را استوری را با صفحه گوشی مخاطب تطبیق می دهد، اما با اینحال بهترین سایز برای این تصاویر ۱۰۸۰ در ۱۹۲۰ بصورت عمودی است.

۴- سایز تصاویر پروفایل در اینستاگارم بصورت ۱۱۰ در ۱۱۰ پیکسل است.

شبکه اجتماعی فیس بوک

یک میلیارد و یک صد و هشتاد میلیون نفر کاربر روزانه فیس بوک را به بزرگترین شبکه اجتماعی جهان، و البته بزرگترین بنگاه تبلیغاتی دنیا در سرعت رشد تبدیل کرده است. یک نکته مهم در ذخیره سازی تصاویر فیس بوکی وجود دارد که بهتر است همیشه به آن توجه کنید. نکته اینجاست که تصویری که شما به عنوان یک تصویر بر روی تایم لاین خود ذخیره می کنید، با چیزی که بر روی خوراک خبری کاربران به نمایش در می آید، متفاوت است. برای همین توجه به سایزهای استانداری که فیس بوک مشخص کرده دارای اهمیت زیادی است. تصاویر فیس بوکی بسیار متنوع است. اما بهترین سایز برای انتشار عکس در فیس بوک به این شرح است:

۱- ۱۲۰۰ در ۶۳۰ عرضی بهترین سایز برای انتشار عکس است.

۲- برای Share کردن تصاویر نیز از همین سایز استفاده کنید.

۳- برای تصویر پروفایل خود می توانید از سایز ۱۴۰ در ۱۴۰ برای موبایل و ۱۶۰ در ۱۶۰ برای دسکتاپ استفاده کنید.

سایز تصویر پروفایل در فیس بوک

۴- برای تصویر کاور از ۸۲۰ در ۳۱۵ استفاده کنید.

سایز کاور فیس بوک

۵- بهتر است برای تصاویر رویدادها نیز از سایز شناخته شده ی ۱۹۲۰ در ۱۰۸۰ استفاده کنید. این سایز رایج که در نمایش ویدیویی نیز شناخته شده است، به خوبی در قسمت بالای صفحه شما به نمایش در می‌آید.

سایز تصویر در فیس بوک

در قسمت بعدی این مطلب، در خصوص سایز تصاویر در توئیتر و لیندکین با شما صحبت می کنیم. لطفا نظرات خود را در قسمت کامنت ها با ما درمیان بگذارید.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *