راهنمای سایز تصاویر برای استفاده در شبکه های اجتماعی – قسمت دوم

راهنمای سایز تصاویر برای استفاده در شبکه های اجتماعی – قسمت دوم

از چه اندازه ای برای انتشار تصاویر کمپین تبلیغاتی خود در شبکه های اجتماعی استفاده می کنید؟ احتمالا بارها با این مشکل مواجه شده اید که تصاویر شما در شبکه های اجتماعی مختلف بصورت ناقص و یا با اندازه های جابجا شده نمایش داده می شود. اگر می خواهید سایز دقیق تصاویر در فیس بوک و اینستاگرام را بدانید، بهتر است به قسمت اول این مقاله مراجعه کنید. اما اگر می خواهید محتوای خود را روی توئیتر و لینکدین منتشر کنید، تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

توئیتر

یکی از ویژگی های شبکه اجتماعی توئیتر، امکان انتشار اخبار بصورت سریع است. برای همین بهترین راه حل در یک کسب و کار، توضیح محتوای نوشتاری است. خوانندگان و دنبال کنندگان توئیتر به محتوای کوتاه عادت کرده اند و عکس جذابیت کمتری برای آنها دارد.
پیش از این توئیتر یکی از مهمترین شبکه های اجتماعی بود و به سرعت به مرز یک میلیارد کاربر ثبت نامی رسید. اما بعد از اندکی تعداد کاربران آنلاین این سرویس کاهش یافت و امروزه تنها ۳۱۳ میلیون کاربر فعال ماهانه دارد.
بیشتر مخاطبان توئیتر را کاربرانی تشکیل می دهند که خبرها را بصورت مداوم از طریق این شبکه دریافت می کنند و یا بر روی ترندها اثر می گذارند. مصرف این شبکه در ایران هم بر اساس همین فرهنگ چیده شده است. صفحه شخصی وزیر امور خارجه و یا نمایندگان مجلس نمونه ای از صفحات پر طرفدار توئیتر است که از ترندهای محبوب زیادی پشتیبانی می کنند.
برای انتشار تصاویر روی این شبکه می بایست به نکات زیر توجه کنید:
1- بهتر است که تصویر پروفایل خود را بصورت مربعی و با ابعاد ۴۰۰ در ۴۰۰ ذخیره کنید. تصویر پروفایل توئیتر اولین و پایه ای ترین عکسی است که شما را نمایندگی می کند.

سایز تصویر پروفایل در توئیتر

2- تصویر هدر توئیتر نسبت ۳ به ۱ دارد و یک تصویر عریض است. بهترین سایزی که می توان برای این تصویر توصیه کرد، ۱۵۰۰ پیکسل عرضی و ۵۰۰ پیکسل ارتفاعی است.

سایز عکس در توئیتر
3- برای انتشار تصاویر استریم (تصاویری که دنبال کنندگان شما در کنار توئیت ها مشاهده می کنند) نسبت ۲ به ۱ عریض را در نظر بگیرید. بهترین سایز ۴۴۰ پیکسل در عرض و ۲۲۰ پیکسل در ارتفاع است.

Linkedin

مدت زیادی از خرید ردموندی ها نمی گذرد و امروز لینکدین یکی از دارایی های با ارزش کمپانی مایکروسافت به حساب می آید. این شبکه که در نبود و ضعف نمونه های مشابه خود به سرعت رشد نمود، بزرگترین بنگاه مرتبط با کسب و کار است که کارجویان، اصناف و حتی شرکت های کوچک برای جذب نیرو و معرفی دیدگاه های خود از آن استفاده می کنند. این شبکه امروزه با ۴۶۵ میلیون کاربر ثبت نام شده، بزرگترین شبکه اجتماعی تخصصی در دنیاست.
برای انتشار تصویر در لینکدین به نکات زیر توجه کنید:
1- برای تصویر پروفایل خود از سایز ۴۰۰ در ۴۰۰ و برای لوگوی کمپانی از سایز ۳۰۰ در ۳۰۰ استفاده کنید. توجه کنید که این اندازه ها پیشنهادی است و شما می توانید از تصاویری با فرم مربعی در هر اندازه ای بیشتر از سایز پیشنهادی و تا حجم ۱۰ مگابایت استفاده کنید.
2- پس زمینه شخصی ۱۵۸۴ پیکسل عرض و ۳۹۶ پیکسل ارتفاع دارد. برای کاور کمپانی از تصویری با اندازه ۱۵۳۶ پیکسل عرضی و ۷۶۸ پیکسل ارتفاعی استفاده کنید.
3- اگر در فرم کمپانی از لینکدین استفاده می کنید، بهتر است تصویر بنر را با سایز ۱۱۲۸ در ۳۷۶ عرضی در نظر بگیرید.
4- بهترین سایز برای بنرهای لینکدین ۶۴۶ در ۲۲۰ پیکسل عرضی است.

در ادامه این مطلب شما را با سایز انتشار تصاویر در پینترست و گوگل پلاس آشنا می کنیم.


Comments

  1. فدط

  2. مطلب بسیار عالی و کاربردی ای بود. ممنون از سایت خوبتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *