روش های افزایش ضریب دیده شدن محتوا در بازاریابی شبکه های اجتماعی

روش های افزایش ضریب دیده شدن محتوا در بازاریابی شبکه های اجتماعی

محبوبیت شبکه های اجتماعی باعث شده تا به قدرتمندترین ابزار بازاریابی دیجیتال تبدیل شوند. اما چطور می توان از این ابزار سودمند برای موفقیت در بازاریابی اینترنتی استفاده کرد؟ با ادنگاه همراه باشید.

امروزه شبکه های اجتماعی علاوه بر ابزاری برای تعامل جمعی، یه یک شبکه ی رقابتی برای کسب و کارها نیز تبدیل شده است. بسیاری از کسب و کار های بزرگ از این رسانه ها برای معرفی محصولات و خدمات خود استفاده می کنند و با دنباله روی از الگوهای رایج تولید محتوا، سعی در جذب مخاطبانی دارند که به صورت بالقوه قادر به تبلیغ محصول و خدمات آنها بر روی همین شبکه ها هستند. البته این شبکه ها بیشتر مناسب کسب و کارهای کوچک و نوپا هستند و طبق تحقیقات انجام شده، ۸۱ درصد از کسب و کارهای کوچک و متوسط، از این رسانه ها برای بازاریابی استفاده می کنند.

تبلیغات بر روی فیس بوک در سال ۲۰۱۳ کار نادر و عجیبی بود و کمتر کسب و کاری به سمت این شیوه از بازاریابی می رفت. شیوه ای که تا حدودی اثربخش تر، و البته غیرقابل اعتماد تر از شیوه های مرسوم دیگه به نظر می رسد. اما در نهایت امروزه فیس بوک به یک چهارچوب و استاندارد برای تبلیغات شرکتی تبدیل شده و بسیاری از کمپانی ها بخشی از هزینه های تبلیغاتی خود را برای فیس بوک کنار می گذارند. در حال حاضر به دلیل افزایش رقابت، خلاقیت، استراتژی‌سازی و ایده‌پروری مناسب، بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی بیشتر مورد بررسی قرار می‌گیرد.

اما دو فاکتور مهم در موفقیت شبکه های اجتماعی اثر گذار است. اول کیفیت محتوایی که تولید می کنید، و دوم ضریب دیده شدن. طبیعتا راهکارهای زیادی برای تولید محتوای باکیفیت بر روی شبکه های اجتماعی یافت می شود. راهکارهایی که برخی از آنها ابزارهای گرافیکی و بعضی دیگر ابزارهای مدیریت محتوایی هستند. اما در خصوص موضوع ضریب دیده شدن، توجه به راهکارهای زیر اثر بخش است.

۱- تنها بر روی چند شبکه اجتماعی کار کنید و از سایرین صرف نظر نمایید

یکی از مهمترین موضوعاتی که در کیفیت محتوای تولید و ضریب دیده شدن موثر است، مدیریت محتوا بر روی تعداد مشخصی از شبکه های اجتماعی است و نه همه ی آنها. این موضوع به شما کمک می کند تا محتوا و نظرات دریافتی را مدیریت کنید، به خوبی به آنها پاسخ دهید و با توجه به شکل شبکه ی اجتماعی که برای آن محتوا تولید می کنید، استراتژی بازاریابی تدوین کنید.

در واقع می بایست بر روی شبکه هایی کار کنید که بیشترین کارکرد را برای شما دارند و نه همه ی شبکه ها. چراکه برخی از آنها تنها می توانند نیازهای بخصوصی از شما را مرتفع کنند. در عین حال اثربخشی شبکه های اجتماعی به این شکل قابل اندازه گیری است و بهتر می توانید رویکرد مشخصی از آنها را دریافت کنید.

۲- از سرویس های تبلیغاتی پولی شبکه های اجتماعی استفاده کنید

درست است که شبکه های اجتماعی خدمات خود را بصورت رایگان در اختیار شما می گذارند، اما اثربخشی آنها زمانی برای شما مشخص می شود که از سرویس های پولی آنها استفاده کنید. این یک راهکار موثر است که می توانید به کمک آن مخاطبان بیشتر را بر اساس هوشمند سازی ها و ترندها مورد هدف قرار دهید. این را فراموش نکنید که نتیجه گیری اصلی در شبکه های اجتماعی، بر جذب مخاطبان بیشتر استوار است و نه جز آن.

۳- از سرویس های شخص ثالث غافل نشوید

باید از ابزارهای تحلیلی یا سرویس‌های مشاوره‌ای که متخصص در این زمینه هستند استفاده کنید. مطمئن باشید که شرکت شما از بابت این سرمایه‌گذاری، سود خوبی کسب خواهد کرد. برای اینکه برای خودتان زمان بخرید، باید نزد مشاوران بروید که این مشاور می‌تواند یک شخص یا یک نرم‌افزار باشد. به یاد داشته باشید که اکثر چیزهایی که در زندگی به دست آورده‌اید، چیزهایی است که بهای آن را پرداخته‌اید.

با کمک این روش ها می توانید ضریب دیده شدن محتوای خود را در شبکه های اجتماعی به شکل قابل توجهی افزایش دهید و کاربران و مخاطبان بیشتری را به سمت خدمات و محصولات خود جذب نمایید.


Comments

  1. ممنون بابت آموزش خیلی کاربردی بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *