ده ابزار کاربردی و رایگان برای بازاریابی دیجیتال (قسمت دوم)

ابزارهای کاربردی برای دیجیتال مارکتینگ

در مطلب قبل، سه ابزار رایگان برای بازاریابی دیجیتال را معرفی کردیم. ابزارهایی برای بهبود عملکرد تیمی و افزایش راندمان کمک شایانی به کارآفرینان می کنند. Chattypeople یک بات چت حرفه ای است که با اتصال به پیام رسان فیس بوک، امکانات زیادی را در اختیار شما قرار می دهد. یکی از این امکانات پیگیری ارسال مرسوله ها، پاسخ دادن به سوآلات و جمع آوری اطلاعات اولیه است.

ابزار دومی که معرفی کردیم MailChimp بود. ابزاری برای مدیریت ایمیل مارکتینگ و بازاریابی ایمیلی. این ابزار به کارآفرینان کمک می کند تا ایمیل های ارسالی خود را مدیریت کنند، اکشن های انجام شده بر روی کلید های کال تو اکشن را آنالیز کنند و بازخورد ها را بصورت مستقیم برای تیم بازاریابی ارسال کنند. ابزار سومی نیز PromoRepublic نام دارد. اگرچه این ابزار رایگان نیست، اما برای امتحان کردن می توانید از آن بصورت رایگان استفاده کنید. با کمک این برنامه می توانید پست های خود را بر روی شبکه های اجتماعی متنوع به اشتراک بگذارید و مدیریت کنید.

در ادامه شما را با سه ابزار رایگان دیگر آشنا می کنیم. فراموش نکنید که این ابزارها تنها برای آسان تر کردن کارهای شما پیشنهاد می شوند و مهمترین عامل در موفقیت تیم بازاریابی، داشتن انگیزه، هدف و برنامه ی مشخص است.

Hotjar

ابزار Hotjar به شما کمک می کند تا اطلاعات دقیقی از وب سایت خود به دست آورید. این اطلاعات بصورت یک نقشه گرمایی در اختیار شما قرار می گیرد. وضعیت بازدید کاربران و کلیک هایی که روی قسمت های مختلف سایت انجام شده است از مهمترین داده هایی است که با آنها می توانید استراتژی های خود را برای فروش بهتر و بهبود طراحی رابط کاربری و رابط تجربه کاربرای به کار گیرید. بخشی از مهم ترین ویژگی های ٖ Hotjar از این قرار است:

• ضبط حرکت مکان‌نما و جایگیری آن در صفحات مختلف وب سایت

•ابزاری که به شما می‌گوید بیشترکاربران در کدام صفحه، وب‌سایت را ترک کردند و آخرین نقطه ای که بودند دقیقا کجاست.

•یک ابزار جمع‌آوری باز خوردها و نظرسنجی‌ها از کاربران که اطلاعات را بصورت آماری نمایش می دهد.

 

Buffer

لحظه ای شک نکنید که مدیریت شبکه های اجتماعی یک کار تمام وقت است. اگر شما کسب و کار خود را به تازگی راه اندازی کرده اید و یا هنوز کسی مدیریت شبکه های اجتماعی شما را به عهده نگرفته است، بافر ابزار شماست. برنامه ای که به شما کمک نی کند تا بدون نیاز به صرف وقت تمامی کانال های تبلیغاتی خود را مدیریت کنید، پیام های دریافتی را پاسخ دهید و ارسال پست ها را بر روی شبکه های اجتماعی مثل فیس بوک، توئیتر، اینستاگرام و یا حتی پینترست با زمانبندی از قبل تعیین شده منتشر نمایید.

 

Canva

کانوا خارق العاده است. این جمله ای است که صد در صد پس از  اولین مواجهه با این ابزار به زبان خواهید آورد. هزاران تم، هزاران فونت جذاب و از همه مهمتر رابط کاربری ساده ای که به شما کمک می کند تا به راحتی این المان ها را در کنار یکدیگر قرار دهید و تصویر جذابی را آماده نمایید. برای کسب و کارهای جوان، استخدام یک متخصص گرافیک و یا یک گرافیست حرفه ای با سابقه بسیار دشوار است و هزینه ی گزافی را به کارآفرین تحمیل می کند. از سوی دیگر گرافیک یکی از عوامل موثر در جذب مخاطبان است. Canva می‌توانید هر طراحی گرافیکی و تصویری را برای شما امکان‌پذیر کند: از تصویرسازی و بنرها تا اینفوگرافیک. با Canva به موارد زیر دسترسی دارید:

•کتابخانه‌ایازفونت‌ها

•مجموعه‌ایگستردهازتصویرسازی‌ها،عکس‌هاوقالب‌ها

•یکسیستمکشیدنورهاکردنکهامکاناستفادهسریعوآسانازاینابزاررافراهممی‌کند.

 


Comments

  1. ممنون بابت مطلب جالب مفید کاربردی

  2. درود بر شما
    بسیار آموزنده و کاربردی و قابل استفاده بود.

    سپاسگزارم
    mehrdad_KC

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *