برای نوشتن یک پست بلاگ عالی چه نکاتی را رعایت کنیم؟ (قسمت دوم)

تولید محتوای موثر

در مطلب قبلی چهار ویژگی مهم یک محتوای عالی بلاگ را با شما درمیان گذاشتیم. در این مطلب می خواهیم به باقی ویژگی ها اشاره کنیم و به شما بگوییم که یک محتوای خوب و موثر چگونه می تواند به تیم دیجیتال مارکتینگ برای تحقق اهداف کمک کند. پس با بلاگ ادنگاه همراه باشید.

در مطلب نخست، از تیتر جذاب برای شما نوشتیم و گفتیم که بهتر است بعد از تیتر، محتوای خود را با یک خلاصه ی متقاعد کننده ادامه دهید. سپس به شما گفتیم که زیرتیترهای مفید علاوه بر بهبود خوانایی متن، به سئو نیز کمک می کنند. در انتها نیز از شما خواستیم که متن خود را به نثر زیبایی آغشته کنید تا خوانندگان، نه برای آنچه می نویسید، بلکه برای آنگونه که می نویسید به سمت شما جذب شوند.

در ادامه ی این مطلب، می خواهیم شما را با سایر ویژگی های یک متن خوب آشنا کنیم.

۵- آموزندگی

متن اصلی باید آموزنده باشد. این یک اصل است. درست است که می توان در مورد هر چیزی زیبا نوشت، اما بدون انتقال تجربه و دانش، متن نوشته شده ارزش خواندن ندارد. بخشنده باشید و به متن خود اعتبار علمی بدهید و سعی کنید دانش خود را به بهترین شکل ممکن در قالب کلمات در اختیار خوانندگان خود قرار دهید. این یک ویژگی برجسته است که متن ها به آن نیاز دارند.

۶- توجه به اهداف دیجیتال مارکتینگ

کمپین های موفق دیجیتال مارکتینگ از المان های زیادی تشکیل شده اند. بنرهای گرافیکی چشم نواز،‌ تبلیغات اینترنتی گوناگون، ایمیل مارکتینگ و حتی ادوردز! در این میان عضو نامرئی همیشه محتوایی است که روی بلاگ منتشر می شود. ولی این سرباز پیاده ی گمنام،‌ یک عامل اساسی در موفقیت کمپین به شمار می رود. نباید فراموش کرد که از این طریق می توان به خوبی بر روی کلیدواژه ها مانور داد و محصولات و خدمات را به شکل بهتری معرفی کرد.

پس بهتر است که تیم تولید محتوا بر اساس چارت طراحی شده کمپین ها محتوا بسازد و اساسی ترین کلیدواژه هایی را که در بازه زمانی مشخص شده موثر است در نظر بگیرد.

۷- مالتی مدیا

اگر تصور می کنید که منظور من از مالتی مدیا تنها تصاویر است، باید بگویم که شما یکی از محتوا نویسانی هستید که قدرت ویدیو و صوت را به خوبی درک نکرده. شاید کار شما طراحی یک بازی سرگرم کننده از طریق محتوا نباشد، اما می توانید با کمی خلاقیت و صبر، محتوای خود را به یک بازی جذاب برای خوانندگان تبدیل کنید.

می توانید لینک ها را به شکلی بچینید که محتوای شما بخشی از یک کلیت بزرگ به نظر برسد و با قرار دادن تصاویر جذاب و محتوای ویدیویی، به آن غنای بیشتری ببخشید. فرض کنید که بجای نوشتن متن های طولانی، کاربران را در میانه ی متن به شنیدن صدای خودتان دعوت کنید و از آنها بخواهید تجربه شما را در استفاده از یک محصول بخصوص بشنوند. این کار باعث می شود تا محتوای شما پویا تر باشد و کاربران ارتباط بهترین با آن برقرار کنند.

۸- لینک های داخلی مرتبط

به شکلی مهندسی شده از لینک ها استفاده کنید. فرض کنید که میخواهید تار عنکبوت را درون متن خود بازسازی کنید. میلیاردها محتوای تولید شده بر روی وب به شما اجازه می دهد تا رشته های خود را به هر سمتی پرتاب کنید. اما به یاد داشته باشید که نمی توانید محتوای خود را به هر چیزی وصل کنید. در واقع لینک ها در سئو و نتایج جستجو تاثیر دارند و اتصال اشتباه آنها باعث می شود تا محتوای شما در مکان های اشتباهی قرار داشته باشد.

۹- توضیحات متا و دقت در نگارش آنها

نیاز به شرح نیست. فکر می کنم زیر تیتری که نوشتم به قدر کافی توانایی توضیح خود را داشته باشد! اما اگر نمی دانید توضیحات متا چیست، باید بگویم که توضیحات متا، در واقع همان عبارت های کوتاهی است که در نتایج جستجو محتوای شما را توضیح می دهد!

اما بخش محوری متن ما به این موضوع اختصاص دارد که چطور می توان با تیم دیجیتال مارکتینگ برای تولید یک محتوای اثربخش همکاری کرد. در ادامه و بصورت مفصل در یک مقاله این بحث را ادامه می دهیم.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *