۱۰ اشتباه مهلک که باعث توقف رشد برند می شوند (قسمت اول)

اشتباهات رایج ایمیل مارکتینگ

توسعه ی یک برند جوان کار دشواری است. ممکن است کارآفرینان در مسیر پیشرفت کسب و کار، دچار اشتباهاتی شوند که خسارت های جدی به برند آنها وارد می کند. با ادنگاه همراه باشید تا شما را با این اشتباهاتی که موجب توقف رشد برند شما می شود آشنا کنیم.

امروزه حضور آنلاین یک کسب و کار به اندازه حضور فیزیکی محصولات و خدماتی که ارائه می کند دارای اهمیت است. اما گاهی اشتباهاتی رخ می دهد که باعث به خطر افتادن برند و آینده کسب و کار می شود. اشتباهاتی بی اندازه جزیی که به سادگی می توان از وقوع بسیاری از آنها جلوگیری کرد. با ادنگاه همراه باشید تا شما را با بخشی از این اشتباهات آشنا کنیم:

۱- برای آینده برنامه ای ندارید!

حتما به محصولی که تولید کرده اید اطمینان کافی دارید، یا تصور می کنید که محصول شما بهترین چیزی است که یک مشتری می تواند آن را بخرد! اما این تمام ماجرا نیست. وظایف اصلی همیشه بر دوش سیستم فروش است. در واقع سیستم فروش است که چرخ های اقتصادی تجارت شما را به گردش در می آورد. پس باید برای فروش محصول خود یک برنامه جدی داشته باشید و بازاریابی اینترنتی خود را با توجه به آن برنامه مدیریت کنید. بهتر است طرح هایی را که در ذهن دارید بنویسید و با کمک آنها یک نقشه راه طراحی کنید. این موضوع به شما کمک می کند که در مسیر تبلیغات اینترنتی، هدفمند و با انگیزی پیش بروید.

۲- هنوز نتوانسته اید یک نام منحصر به فرد که به رشد برند شما کمک کند انتخاب کنید

شما می بایست یک نام منحصر بفرد و البته ایده آل برای برند خود انتخاب کنید. این موضوع اهمیت زیادی دارد که کسب و کار دیگری با اسمی که انتخاب می کنید فعالیت نکند. در عین حال می بایست برند شما، تا حدودی به کسب و کار شما ارتباط داشته باشد و بتواند بخشی از شعار تبلیغاتی شما را بازتاب دهد. نکته دیگر اینکه باید برای آدرس وب سایت خود اسم مناسبی را انتخاب کنید. فراموش نکنید که انتخاب اسم اشتباه برای شما گران تمام خواهد شد. بسیاری از شرکت های بزرگ در طول دوره حیات خود بارها تغییر نام داده اند، لوگوی خود را به روز کرده اند و یا با انتخاب وب آدرس اشتباه، باعث شده اند که بسیاری از ویژگی های کاری آنها، جذابیت خود را از دست بدهند.
گاهی اسمی که انتخاب می کنید بی معنی، یا غیر مرتبط است. چنین اسم هایی گاهی آنقدر ساده بیان می شوند که به سرعت فراگیر می گردند.
به نام ادنگاه توجه کنید: ترکیب دو کلمه ی اد (اشتقاقی از کلمه ی انگلیسی Advertising به معنای تبلیغات) و نگاه.

۳- از دیگران برای توسعه و بهبود وب سایت خود کمک نمی گیرید

حتما شما در زمینه تکنولوژی مهارت بالایی دارید، اما ضرورتی ندارد که وقت خود را صرف یادگیری زبان های برنامه نویسی وب و یادگیری طراحی سایت کنید. شما اکنون یک کارآفرین هستید و می بایست کسب و کار خود را رونق ببخشید و آن را به جلو هدایت کنید، نه اینکه تنها به رفع اشکال وب سایت بپردازید. این موضوع سبب می شود که تمرکز شما از روی رفع موانع اصلی در توسعه و فروش، به موانع فرعی مثل رنگ سایت، طراحی دکمه ها و چیزهایی از این قبیل جلب شود. پس وقت خود را با نشستن پشت رایانه هدر ندهید و برای کسب سفارش های بیشتر و رفع عیب محصول اصلی تلاش کنید.

۴- از اطلاعات خود پشتیبان تهیه نمی کنید

همیشه تصور می کنیم که اتفاقات ناگوار برای دیگران رخ می دهد. این موضوع باعث می شود که احتیاط کمتری در انجام امور به خرج دهیم و مراقبت های لازم را به عمل نیاوریم. یکی از این موارد مهم ضروری، تهیه ی پشتیبان از اطلاعاتی است که در طول یک کسب و کار گردآوری می کنیم. آدرس ایمیل خریداران، اطلاعات مالی و بانکی، ویدئو ها و بسیاری چیزهای از این قبیل، دیتای مورد نیاز شما در تمام دوره ی کاری برند شماست. اگر از اطلاعات خود به خوبی نگهداری نکنید، ممکن است در اثر یک سهل انگاری بخش مهمی از آنها را از دست بدهید، بخشی که جبران کردن آن کار ساده ای نباشد. این یکی از مشکلاتی است که بسیاری از کسب و کارها با آن درگیر هستند، اما همه ی مشکل این نیست. گاهی حفاظت تنها به مسائل فیزیکی مربوط نمی شود. تروجان یکی از تهدیدهای جدی کسب و کارهای آنلاین به شمار می رود. برای همین بهتر است که همیشه یک راه حل پشتیبان برای اطلاعات خود داشته باشید.

۵- نمی توانید منظور خود را به صورت واضح بیان کنید

پس از مدتی، کسب و کار شما دنبال کنندگان بسیاری در شبکه های اجتماعی پیدا می کند. امایکی از بدترین اتفاقاتی که ممکن است برای برند شما رخ دهد این است که شبکه های اجتماعی شما پیام های متناقضی را صادر کنند. یکی از مسائلی که به سادگی باعث بروز چنین اتفاقی می شود، لایک کردن بی جا و بی دلیل صفحاتی است که ارتباطی با کسب و کار شما ندارند. مثلا ممکن است شما مدیر یک سرویس آنلاین ارسال غذا باشید، و صفحات مرتبط به فروش قطعات خودرو و برندهای معتبر ساعت را لایک کنید. کاربران و مخاطبان شما با دنبال کردن شما چه حسی پیدا می کنند؟ علاوه بر این، ممکن است که این کار سبب صدمه دیدن رشد برند شما شود و اجازه ندهد که کاربران به خوبی شیوه ی کارکردن شما را درک کنند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *